Informacje

Inauguracja Galaktyki Talentów, nowego projektu Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Czym są dane osobowe? Po co nam prywatność? Dlaczego nie wszystkim powinniśmy chwalić się w Internecie? Czy smartfon wie o nas wszystko? Na te i inne pytania uczestników Galaktyki Talentów w sobotę, 4 lutego 2017 roku odpowiadali Pracownicy Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

W ten sposób oficjalnie zainaugurowano nowy projekt Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej realizowany w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego


Projekt "Galaktyka talentów - Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej" to ponad 50 pasjonujących wykładów, warsztatów i laboratoriów prowadzonych przez doświadczonych wykładowców w 12 miejscowościach (Bobrowniki, Cieszyn, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mierzęcice, Myszków, Ogrodzieniec, Ożarowice, Łazy, Psary, Zawiercie, Żywiec), a także niezapomniana wycieczka naukowa "Pociąg do nauki".


Celem projektu jest przybliżenie dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat z terenu województwa śląskiego, tematyki najnowszych osiągnięć i odkryć naukowych w różnych obszarach badań naukowych oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Interdyscyplinarne zajęcia prowadzone w formie wykładów, warsztatów oraz laboratoriów inspirują uczestników projektu do analitycznego myślenia i rozwijania pasji oraz zainteresowań.

Dotychczasowa, szeroka oferta edukacyjna sieci Uniwersytetów Dziecięcych WSB (www.wsb.edu.pl/ud) została poszerzona o dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy projektu zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe:

  • Tropiciele Nauki (dzieci w wieku 6-8 lat),
  • Młodzi Naukowcy (9-12 lat),
  • Pasjonaci Innowacji (13-16 lat).

Każdy uczestnik otrzyma dedykowaną legitymację, a najbardziej zaangażowani uczestnicy wykładów, warsztatów i laboratoriów wezmą udział w wycieczce naukowej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

 Projekt "Galaktyka talentów - Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej" realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Relacja filmowa z wydarzenia:
 


/asz, kł, 04.02.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji