Informacje

Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego partnerem WSB

W dniu 30 września 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz Polskiego Towarzystwa Informatycznego Oddział Górnośląski: Panem dr inż. Adrianem Kapczyńskim, Prezesem Zarządu oraz Panem mgr Sławomirem Smugowskim, Wiceprezesem Zarządu.

Podczas rozmów podsumowano dotychczasowy zakres współpracy i omówiono perspektywy dalszych wspólnych działań. W trakcie spotkania podpisano porozumienie, które szczegółowo nakreśla obszary planowanych inicjatyw. Wśród nich znalazły się, m.in. wspólne przedsięwzięcia naukowo-badawcze oraz wdrożeniowe, organizacja tematycznych seminariów i konferencji, a także aktywizacja środowisk studenckich i kół naukowych.

 

 - Cieszy mnie, że doskonale funkcjonująca na co dzień współpraca PTI z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej została teraz sformalizowana. Studenci i absolwenci Uczelni prężnie działają w szeregach Towarzystwa. Wyrażam nadzieję, że dalsze wspólne działania, nabiorą teraz zupełnie nowego wymiaru – mówił dr inż. Adrian Kapczyński, sygnując umowę.

 

Z kolei Jej Magnificencja Rektor WSB podkreślała jak ważna jest społeczna aktywizacja studentów i promowanie w środowisku akademickim działalności na rzecz organizacji społecznych, towarzystw naukowych. – Aktywność w różnorodnych obszarach społecznych przynosi nie tylko korzyści w wymiarze towarzyskim. Wiedza i doświadczenie zdobyte w ten sposób kiełkują także na gruncie zawodowym – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

 

W spotkaniu uczestniczyli także: mgr inż. Michał Walczak, Prodziekan WSB oraz mgr Jacek Uroda, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów WSB.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji