Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Gra miejska „Poskramiacze globalnych wyzwań” w WSB

Dnia 9 czerwca 2014 r. na terenie Dąbrowy Górniczej  odbyła się gra miejska „Poskramiacze globalnych wyzwań” w ramach projektu dąbrowskich doradców metodycznych „Edukacja globalna – nieustające wyzwanie czy tracona szansa?”.

Jeden z przystanków gry zorganizowano na terenie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wydarzenie odbyło się pod  patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej. Wzięło w niej udział 83 uczniów wraz z nauczycielami z 22 dąbrowskich placówek oświatowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Uczestnicy odwiedzając poszczególne stacje zmagali się z zadaniami dotyczącymi zagadnień edukacji globalnej w zakresie: ograniczonego dostępu do edukacji, słabego dostępu do wody pitnej, uchodźctwa, nieodpowiedzialnej konsumpcji, niezrównoważonego rozwoju i nieetycznej mody. Na terenie Uczelni znajdowało się stanowisko dotyczące „Zasady 3xR” , którą można określić, jako kampanię na rzecz świadomej konsumpcji, jak i stylu życia, bowiem  3xR oznacza: Reduce, Reuse, Recycle, czyli : Ograniczajmy zużycie odpadów – Używajmy wielokrotnie – Odzyskujmy.

 

Organizatorów wspierali wolontariusze z Klubu „Serducho” działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w naszym mieście.

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji