Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

I dzień XIII Festiwalu Nauki - podsumowanie

Za nami pierwszy dzień XIII Festiwalu Nauki. Największe wydarzenie w kraju popularyzujące naukę potrwa do niedzieli (26 marca 2016). Gościem pierwszego dnia Festiwalu był wybitny pedagog prof. zw. dr hab. Bogusław Śliwerski, dr h. c. kierownik Katedry Teorii Wychowania na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, profesor zwyczajny w Katedrze Podstaw Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, od 2011 roku przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w grze decyzyjnej „Dylematy samorządności uczniowskiej”, prowadzonej przez Profesora, natomiast kadra pedagogiczna oraz kadra akademicka WSB w Dąbrowie Górniczej miała okazję wysłuchać wykładu pt. "Meblowanie szkolnej demokracji".

 

Interaktywne zajęcia unaoczniły uczniom siłę solidarności, współpracy i korzyści, jakie można odnieść z kooperacji. Wyniki gry decyzyjnej zostaną zaimplementowane przez nauczycieli w dalszej pracy z uczniami.

 

Wizyta Profesora w Dąbrowie Górniczej była okazją do spotkania wybitnego pedagoga z władzami miasta. W spotkaniu uczestniczyli: Zbigniew Podraza - Prezydent Dąbrowy Górniczej oraz dr Agnieszka Pasternak - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej. Gość odwiedził również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, gdzie spotkał się w Dyrekcją SOSW, nauczycielami oraz uczniami.

 

Profesor Śliwerski spotkał się również z przedstawicielami Katedry Pedagogiki. Jednym z poruszanych tematów, była zaplanowana na 1 grudnia 2017 roku Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Bogdan Nawroczyński - inspiracje dla współczesności”, poświęcona postaci pedagoga pochodzącego z Dąbrowie Górniczej.

 

Miłośnicy zagadnień z obszaru etykiety biznesu i savoir vivre spotkali się na wykładzie pt. „Etykieta w biznesie. Czy przez widelec można stracić uznanie w oczach partnerów biznesowych?”, który wygłosiła z dr Irena Kamińska-Radomska, doktor nauk ekonomicznych; wykładowca, adiunkt i trener etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego i sztuki wystąpień publicznych, certyfikowana z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety w Waszyngtonie, autorka książek i licznych artykułów. Mentorka w programie telewizji TVN „Projekt Lady”.

XIII Festiwal Nauki był również okazją do spotkania wielbicieli zwierząt, a szczególnie kotów. Wykład pt. „Czy kot pije mleko? Zoodietetyka w praktyce”  wygłosiła Małgorzata Biegańska-Hendryk, technik weterynarii, behawiorystka kotów, dietetyczka psów i kotów, autorka poradnika "Co jest kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota". Publikuje na łamach czasopism branżowych takich jak Magazyn "PUPIL" czy "Rynek Zoologiczny. Prywatnie opiekunka czterech kotów.

 

Sprawdź pozostałe atrakcje Festiwalu Nauki

 

/asz, 20.03.2017/

 

XIII Festiwal Nauki – zadania finansowane w ramach umowy 847/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy