Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Inauguracja Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w sosnowieckim "Elektroniku"

Przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na zaproszenie partnerskiego Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu wzięli udział w uroczystej Inauguracji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Wydarzenie odbyło się 5 grudnia 2016 roku.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele uczelni wyższych, praktyki biznesu oraz samorządu i administracji skupieni w ramach pierwszego w Polsce Szkolnego Klubu Biznesu. Była to okazja, by zaprezentować uczniom praktyczne aspekty kształcenia na kierunkach takich jak: Informatyka, Logistyka czy Bezpieczeństwo narodowe i Transport oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz możliwości związane z innowacyjnym projektem kształcenia "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" realizowanym w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: reprezentanci Saint Gobain, Bitron, Międzynarodowego Centrum Doskonalenia Zawodowego, Renex, Bombardier

SGX, Game Systems, Agencja Rozwoju Lokalnego, Comau Poland (zakłady produkcyjne Fiata), Relpol s.a i Politechniki Śląskiej.

 

 Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego. Ten cel ma zostać osiągnięty poprzez zorganizowanie szeregu spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje działania, podzielić się innowacyjnymi pomysłami, a także przedstawić rozwiązania wspierające współpracę przedsiębiorstw oraz instytucji z tego sektora.

 

Całość rozpocznie się 5 grudnia podczas oficjalnego otwarcia w Brukseli i potrwa do 9 grudnia, kiedy to odbędzie się ceremonia zamknięcia. Wydarzenia, które będą miały miejsce w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych zostaną promowane w mediach społecznościowych, na stronach internetowych oraz w publikacjach Komisji Europejskiej.

 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to doskonała okazja aby zainteresować swoimi działaniami zarówno społeczność lokalną jak i międzynarodową – dzięki uczestnictwu w inicjatywie Komisji Europejskiej, instytucje o podobnym profilu będą miały sposobność do nawiązania kontaktu i wspólnego działania na rzecz rozwoju kształcenia i szkolenia zawodowego.

 

 

/asz, 06.12. 2016/

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy