Informacje

Galerie - 2014

Galerie

Każdy z nas jest logistykiem, choć jeszcze o tym nie wie Siemianowicki Uniwersytet Dziecięcy

Kategoria: Inicjatywy

Co wspólnego z logistyką ma porządek w szafie? Dlaczego sałatę należy przechowywać w lodówce? Czy do Paryża można dojechać tramwajem? Na te i dziesiątki innych pytań dr inż. Paweł Sobczak poszukiwał odpowiedzi wspólnie z niemal 150 młodymi studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach.

 

Wykład pt. „Każdy z nas jest logistykiem, choć jeszcze o tym nie wie“ odbył się 15 listopada br. w Szkole Podstawowej w Bobrownikach.

czytaj więcej o Każdy z nas jest logistykiem, choć jeszcze o tym nie wie Siemianowicki Uniwersytet Dziecięcy

Każdy z nas jest logistykiem, choć jeszcze o tym nie wie - Uniwersytet Dziecięcy w Bobrownikach

Kategoria: Inicjatywy

Co wspólnego z logistyką ma porządek w szafie? Dlaczego sałatę należy przechowywać w lodówce? Czy do Paryża można dojechać tramwajem? Na te i dziesiątki innych pytań dr inż. Paweł Sobczak poszukiwał odpowiedzi wspólnie z niemal 150 młodymi studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach.

 

Wykład pt. „Każdy z nas jest logistykiem, choć jeszcze o tym nie wie“ odbył się 15 listopada br. w Szkole Podstawowej w Bobrownikach.

czytaj więcej o Każdy z nas jest logistykiem, choć jeszcze o tym nie wie - Uniwersytet Dziecięcy w Bobrownikach

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 UTW

Kategoria: Inicjatywy

W czwartek 9 października 2014 r. w Audytorium Maximum odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 studentów UTW wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Biznesu.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 UTW

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDŚ już za nami!

Kategoria: Inicjatywy

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDŚ już za nami!

11 października 2014 r. w MDK w Świętochłowicach odbyła się trzecia Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach. Podczas Inauguracji Studenci UDŚ otrzymali indeksy, oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi adepci nauki otrzymali indeksy z rąk Prezydenta Miasta Świętochłowice - p. Dawida Kostempskiego oraz Dziekana Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych, Prorektora ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą WSB - prof. nadzw. dr Katarzyny Szczepańskiej-Woszczyny. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDŚ już za nami!

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w DUD już za nami!

Kategoria: Inicjatywy

Inauguracja DUD

4 października 2014 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpoczęli nowy rok akademicki 2014/2015. Studentom pierwszego roku, którzy zaczynają swoją przygodę z nauką, indeksy wręczyli JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Zbigniew Podraza. Gośćmi wydarzenia byli także przedstawiciele Senatu Uczelni: Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich dr Marcin Lis, Prodziekan Jacek Uroda, Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego Dominik Penar oraz dr Paulina Polko. Pierwszy wykład "Pamiętaj chemiku młody..."  wygłosił popularyzator nauki Mateusza Stocki. Spotkanie było pełne eksperymentów i doświadczeń.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w DUD już za nami!

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w ZUD już za nami!

Kategoria: Inicjatywy

Inauguracja roku akdemickego 2014/2015 w ZUD

27 września 2014 w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu. W uroczystości udział wzięło około 140 młodych Studentów, którym towarzyszyli Rodzice i Opiekunowie. Podczas Inauguracji Studenci ZUD otrzymali indeksy, oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi adepci nauki otrzymali indeksy z rąk Wiceprezydenta Miasta Zawiercie - p. Marka Kozieł oraz Prodzekana ds. Kształcenia Ustawicznego WSB - mgr Dominika Penara. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w ZUD już za nami!

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDŁ już za nami!

Kategoria: Inicjatywy

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDŁ

27 września 2014 w Zespole Szkół nr 1  Łazach odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym w Łazach. W uroczystości udział wzięło około 60 młodych Studentów, którym towarzyszyli Rodzice i Opiekunowie. Podczas Inauguracji Studenci UDŁ otrzymali indeksy, oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi adepci nauki otrzymali indeksy z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Łazy - p. Macieja Kaczyńskiego oraz Prodzekana ds. Kształcenia Ustawicznego WSB - mgr Dominika Penara. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDŁ już za nami!

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDO już za nami!

Kategoria: Inicjatywy

Uroczysta Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu

27 września 2014 w MGOK w Ogrodzieńcu odbyła się pierwsza Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym w Ogrodzieńcu. W uroczystości udział wzięło 80 młodych Studentów, którym towarzyszyli Rodzice i Opiekunowie. Podczas Inauguracji Studenci UDO otrzymali indeksy, oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi adepci nauki otrzymali indeksy z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec - p. Andrzeja Mikulskiego oraz Prodzekana ds. Kształcenia Ustawicznego WSB - mgr Dominika Penara. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w UDO już za nami!

Pan Korek w Chorzowie! Spotkanie ze Studentami Chorzowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Kategoria: Inicjatywy

Pan Korek w Chorzowie!

22 września 2014 r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze spotkanie dzieci z wybuchową nauką! Ekipa Pana Korka przeniosła nas w fascynujący świat eksperymentów z powietrzem. Gośćmi spotkania byli: Wiceprezydent Miasta Chorzowa Pan Wiesław Ciężkowski, Dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury Pan Antoni Sobczyk, Wicedyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury Pani Jolanta Motyka, Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej Pan Jacek Uroda oraz Dyrektor Biura Rektora WSB Pan Dominik Penar.

czytaj więcej o Pan Korek w Chorzowie! Spotkanie ze Studentami Chorzowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

"Odlotowy i wysysający wykład o powietrzu" - spotkanie Pana Korka z przyszłymi Studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach

Kategoria: Inicjatywy

9 września 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Bobrownikach uczestniczyli w wykładzie popularyzatora nauki Pana Korka pt. "O czymś i o niczym, czyli odlotowy i wysysający wykład o powietrzu". Już w październiku startujemy z nowym Uniwersytetem Dziecięcym w Bobrownikach! Nie czekaj zapisz się już dziś! Zapraszamy do galerii zdjęć z wykładu.

czytaj więcej o "Odlotowy i wysysający wykład o powietrzu" - spotkanie Pana Korka z przyszłymi Studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach

Dziecięcy Zespół Wokalny WSB zainaugurował działalność!

Kategoria: Inicjatywy

Dziecięcy Zespół Wokalny WSB zainaugurował swoją działalność!

9 września 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyły się pierwsze zajęcia Dziecięcego Zespołu Wokalnego WSB. Dzieciaki uczestniczyły w castingu oraz pierwszych zajęciach wokalnych. Zapraszamy naszych Studentów, którzy jeszcze nie zdecydowali się na udział do DZW WSB. 

Przyjdź, sprawdź się, zostań GWIAZDĄ!

czytaj więcej o Dziecięcy Zespół Wokalny WSB zainaugurował działalność!

"Odlotowy i wysysający wykład o powietrzu" - spotkanie Pana Korka z przyszłymi Studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu

Kategoria: Inicjatywy

5 września 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu uczestniczyli w wykładzie popularyzatora nauki Pana Korka pt. "O czymś i o niczym, czyli odlotowy i wysysający wykład o powietrzu". Już we wrześniu startujemy z nowym Uniwersytetem Dziecięcym w Ogrodzieńcu! Nie czekaj zapisz się już dziś! Zapraszamy do galerii zdjęć z wykładu oraz filmu.

czytaj więcej o "Odlotowy i wysysający wykład o powietrzu" - spotkanie Pana Korka z przyszłymi Studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu

Dni Ogrodzieńca - spotkania z przyszłymi Studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu

Kategoria: Inicjatywy

Dni Ogrodzieńca - spotkania z przyszłymi Studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu

W dniach 22-23 sierpnia 2014 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyła w Dniach Ogrodzieńca, podczas których zachęcała najmłodszych mieszkańców tej gminy do udziału w Uniwersytecie Dziecięcym w Ogrodzieńcu. Pierwsze zajęcia planowane są na wrzesień 2014 r. Partnerami inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej są Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu, a zajęcia odbywać się będą pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec.

czytaj więcej o Dni Ogrodzieńca - spotkania z przyszłymi Studentami Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu

Gala zakończenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

Kategoria: Inicjatywy

Uroczysta Gala zakończenia UTW w Dąbrowie Górniczej w r.ak. 2013/2014
2 lipca 2014 r. odbyła się uroczysta Gala  zakończenia roku akademickiego 2013/2014 w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Podczas uroczystości  wykład pt. „Normy  i wartości świata Islamu i Zachodu” wygłosił prof. Adrian Siadkowski – pracownik naukowo - dydaktyczny w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz funkcjonariusz Straży Granicznej specjalizujący się w problematyce kultury arabsko - islamskiej, zainteresowany w szczególności zagadnieniami fundamentalizmu i ekstremizmu religijnego. Autor wielu publikacji specjalistycznych powstałych na bazie własnych doświadczeń z wyjazdów studyjnych m.in. do Syrii, Jordanii, Jemenu, Libanu, Maroko, Izraela i Stanów Zjednoczonych.

 

Po wykładzie odbyła się impreza taneczna, którą uświetnił występ tanecznej pary mistrzowskiej ze szkoły tańca "Marengo" w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Gala zakończenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

28 czerwca - zakończenie roku akademickiego w UDŚ

Kategoria: Inicjatywy

28 czerwca - zakończenie roku akademickiego w UDŚ

28 czerwca Studenci UDŚ wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego. Tego dnia o godz. 11.00 wykład dla Studentów UDŚ wygłosił Prezydent Miasta Świętochłowice – p. Dawid Kostempski. Studenci odebrali także dyplomy ukończenia kolejnego roku nauki w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach. Dyplomy wręczyli Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dabrowie Górniczej– dr Rafał Rębilas, Prezydent Miasta Świętochłowice– p. Dawid Kostempski. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej o 28 czerwca - zakończenie roku akademickiego w UDŚ

Niespodzianka od Tropicieli Nauki!

Kategoria: Inicjatywy

Monika L.

Uczniowie Szkoły Podstawowej I Zespołu Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego w Katowicach po wizycie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej zrobili nam ogromną niespodziankę i wykonali piękne prace plastyczne. Na rysunkach znalazły się wszystkie miejsca jakie Tropiciele Nauki odwiedzili w WSB. Bardzo dziękujemy za miły prezent!

czytaj więcej o Niespodzianka od Tropicieli Nauki!

DUDusie uczą się pływać

Kategoria: Inicjatywy

DUDusie uczą się pływać

Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, korzystając z oferty przygotowanej specjalnie dla DUD, uczą się pływać pod okiem instruktorów ze szkoły SWIMART. Zajęcia odbywają się w dąbrowskim parku wodnym NEMO. Podczas cyklu spotkań DUDusie - podzielone na grupy (pod względem wieku i umiejętności) - oswajają się z wodą, ćwiczą - bawiąc się i bawią - ćwicząc. 

czytaj więcej o DUDusie uczą się pływać

Spływ Dunajcem - Szczawnica - 15 czerwca 2014 r.

Kategoria: Inicjatywy

Spływ Dunajcem-Szczawnica, UTW

15 czerwca 2014 r. (niedziela) uczestnicy Unwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w wycieczce do Szczawnicy. Jendym z najciekawszych punktów wycieczki był spływ dunajcem.

  

czytaj więcej o Spływ Dunajcem - Szczawnica - 15 czerwca 2014 r.

Tropiciele Nauki w WSB !

Kategoria: Inicjatywy

Tropiciele Nauki w WSB !

17 czerwca 2014 r. Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego w Katowicach.
Nasi Goście odwiedzili Salę Senatu, laboratorium logistyczne, Bibliotekę Akademicką oraz Laboratorium Pracy Zdalnej WSB.

czytaj więcej o Tropiciele Nauki w WSB !

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zawierciu- dyplomy wręczone

Kategoria: Inicjatywy

Uroczysta Gala zakończenia UTW w Zawierciu w dniu 12.06.2014

14 czerwca 2014 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia dyplomów i certyfikatów absolwentom Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

czytaj więcej o Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zawierciu- dyplomy wręczone

14 czerwca - zakończenie Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.

Kategoria: Inicjatywy

14 czerwca - zakończenie Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.

14 czerwca Studenci AMN w KHW S.A. wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego. Tego dnia o godz. 10.00 wykład dla Studentów AMN w KHW S.A. pt. „Turbo próżnia 3.0” wygłosili popularyzatorzy nauki z Żywca. Studenci odebrali także dyplomy ukończenia pierwszego roku nauki w Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.. Dyplomy wręczyli Prorektor ds. Rozwoju Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej– dr Marcin Lis oraz Wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego - p. Tadeusz Skotnicki. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej o 14 czerwca - zakończenie Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.

Zakończenie II edycji UTW w Ogrodzieńcu - dyplomy rozdane

Kategoria: Inicjatywy

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu- dyplomy wręczone

12 czerwca 2014 r. w Ogrodzieńcu odbyła sie uroczystość zakończenia II edycji Uniwersytetu trzeciego Wieku działającego pod patronatem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Uczelni: dr Paweł Sobczak - Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu, Dominik Penar - Dyrektor Biura Rektora, przedstawiciele Władz Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz Kierownictwo Miejsko-Gminnego  Ośrodka Kultury z Panią dyrektor Dorotą Cygan. Podczas uroczystości wykład pt." Słodko-gorzka historia przyjemności" wygłosił dr Jacek Kurek. Słuchacze UTW mogli także zobaczyć kolekcję opakowań po czekoladzie z prywatnych zbiorów Romana Buchały.

W październiku 2014 r. rusza w Ogrodzieńcu III  edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Umowa o współpracy pomiędzy Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ogrodzieńcu i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej została podpisana podczas uroczystości zakończenia II edycji.

 

czytaj więcej o Zakończenie II edycji UTW w Ogrodzieńcu - dyplomy rozdane

Zakończenie I edycji UTW w Bobrownikach

Kategoria: Inicjatywy

11 czerwca 2014 r. w urokliwych murach Dworku w Dobieszowicach odbyła się uroczystość zakończenia zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bobrownikach. Uniwersytet zakończył I edycję swojej działalności pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Uczelni: dr inż. Łukasz Wróblewski - Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie, dr Aleksander Górny, Dominik Penar - Dyrektor Biura Rektora, przedstawiciele Władz Gminy Bobrowniki oraz Kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Panią Henryką Malczewską na czele. Uroczystość uświetnił koncert muzyczny solistki z duetu smyczkowego "NeedForStreengs".

W październiku 2014 r. rusza w Bobrownikach II edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Umowa o współpracy pomiędzy Gminą Bobrowniki i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej została podpisana podczas uroczystości zakończenia I edycji.

czytaj więcej o Zakończenie I edycji UTW w Bobrownikach

7 czerwca - zakończenie roku akademickiego w ZUD

Kategoria: Inicjatywy

Zakończenie 2013/2014 ZUD

7 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014 w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu. Młodzi adepci nauki odebrali dyplomy z rąk Prorektora ds. Rozwoju Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - dr. Marcina Lisa oraz Prezydenta Miasta Zawiercie - p. Ryszarda Macha, który wygłosił wykład dla naszych młodych Studentów. Serdecznie zapraszamy na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu w przyszłym roku!

czytaj więcej o 7 czerwca - zakończenie roku akademickiego w ZUD

7 czerwca - zakończenie roku akademickiego w SUN

Kategoria: Inicjatywy

Zakończenie 2013/2014 SUN

7 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014 w Siemianowickim Uniwersytecie Najmłodszych. Młodzi adepci nauki odebrali dyplomy z rąk Dyrektora Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – dr Danuty Morańskiej, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie - p. Jacka Guzego oraz Prezesa Siemianowickich Wodociągów Aqua-Sprint - p. Piotra Komrausa. Wyjątkową atrakcją uroczystości był wykład p. Prezydenta Jacka Guzego, połączony z pokazem Karate Kyokushin oraz wykład p. Prezesa Piotra Komrausa, który opowiadał o tym, co w rurach piszczy. Serdecznie zapraszamy na zajęcia Siemianowickiego Uniwersytetu Najmłodszych w przyszłym roku!

czytaj więcej o 7 czerwca - zakończenie roku akademickiego w SUN

1 czerwca - zakończenie roku akademickiego w UDŁ

Kategoria: Inicjatywy

Zakończenie roku akademickiego 2013/2014 w UDŁ

1 czerwca Studenci UDŁ wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego. Tego dnia o godz. 14.00 wykład dla Studentów UDŁ pt. „Jeden dzień z życia Burmistrza” wygłosił Burmistrz Miasta i Gminy Łazy– p. Maciej Kaczyński. Studenci odebrali także dyplomy ukończenia kolejnego roku nauki w Uniwersytecie Dziecięcym w Łazach. Dyplomy wręczyli Prorektor ds. nauki  Wyższej Szkoły Biznesu w Dabrowie Górniczej– prof. Marek Walancik, Burmistrz Miasta i Gminy Łazy– p. Maciej Kaczyński, Kierownik Wydziału Edukacji i Kultury w Łazach p. Bożena Miklas oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łazach p. Urszula Grzywa. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej o 1 czerwca - zakończenie roku akademickiego w UDŁ

31 maja - zakończenie roku akademickiego w DUD

Kategoria: Inicjatywy

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014 w DUD

31 maja Studenci DUD wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego. Tego dnia o godz. 12.00 wykład dla Studentów DUD pt. „Taka ryba!” wygłosił Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – p. Zbigniew Podraza. Studenci odebrali także dyplomy ukończenia kolejnego roku nauki w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym. Dyplomy wręczyli JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – p. Zbigniew Podraza, Przewodnicząca Rady Miasta Dąbrowa Górnicza - p. Agnieszka Pasternak oraz Prorektor ds. rozwoju Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - dr Marcin Lis. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej o 31 maja - zakończenie roku akademickiego w DUD

Olimpiada UTW

Kategoria: Inicjatywy

24 maja 2014 r. odbyła się VI Ogólnopolska  Olimpiada Sportowa UniwersytetówTrzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych w Łazach.

czytaj więcej o Olimpiada UTW

III Kongres Obywatel Senior

Kategoria: Inicjatywy

18 maja 2014 r. w Parku Śląskim odbył się pierwszy z dwóch dni III Kongresu Obywatel Senior. Uczelnię reprezentował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju oraz Katarzyna Sienkiewicz-Leboch i Daria Słonecka, koordynatorki działań Uniwersytetów Trzeciego Wieku w WSB. Nie zabrakło także słuchaczy UTW, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację  zajęć kongresowych. Wśród gości wydarzenia znaleźli się również eurodeputowany prof. Jerzy Buzek oraz Krystyna Szumilas, Minister Edukacji Narodowej.

czytaj więcej o III Kongres Obywatel Senior

Majowe wykłady w DUD!

Kategoria: Inicjatywy

Majowe wykłady w DUD

17 maja 2014 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli już w dziewiątym wykładzie w tym roku akademickim. Młodsze DUDusie spotkały się z dr Pauliną Polko i rozmawiały na temat wojska. Podczas wykładu zostało zadane pytanie: Czy dziewczyny mogą być żołnierzami? Natomiast starsze DUDusie odwiedził dr inż. Łukasz Wróblewski, który poruszył temat Indian. Młodzi adepci nauki poznali indiańskie instrumenty oraz każdy z nich mógł poczuć się wodzem plemienia, gdy miał na głowie indiański pióropusz.

czytaj więcej o Majowe wykłady w DUD!

Młodzi Studenci w Urzędzie Miasta Świętochłowice !

Kategoria: Inicjatywy

13 maja 2014 r. Urząd Miejski w Świętochłowicach odwiedzili Studenci Uniwersytetu Dziecięcego. Po magistracie dzieci oprowadził sam p. Prezydent Dawid Kostempski, który opowiedział o swojej pracy w urzędzie oraz o miejscach w mieście, które warto zobaczyć. Każdy z młodych odkrywców poczuł się wyjątkowo, gdy usiadł w fotelu p. Prezydenta. Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty.

czytaj więcej o Młodzi Studenci w Urzędzie Miasta Świętochłowice !

Sobotni wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

Kategoria: Inicjatywy

10 maja 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach uczestniczyli w wykładzie: "Dlaczego wulkany wybuchają?", który poprowadził mgr inż. Klaudiusz Salamon. Dzieciaki dowiedziały się m. in. gdzie znajdują się największe wulkany na świecie oraz co wydobywa się z wulkanu podczas erupcji. Na koniec zajęć nasi Studenci zadawali wiele ciekawych pytań wykładowcy. 

czytaj więcej o Sobotni wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

Urząd Miasta Siemianowice Śląskie zdobyty przez Studentów SUN!

Kategoria: Inicjatywy

Studenci SUN w siemianowickim magistracie

12 maja 2014 r. Studenci Siemianowickiego Uniwersytetu Najmłodszych odwiedzili Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich. Dzieci zwiedziły gabinet Pana Prezydenta, w którym czekał na nich słodki poczęstunek oraz zapoznały się z zadaniami magistratu. Studenci byli zafascynowani Urzędem Miasta. Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

czytaj więcej o Urząd Miasta Siemianowice Śląskie zdobyty przez Studentów SUN!

Pierwsze Rozgrywki Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Kategoria: Inicjatywy

rozgrywki_01.jpg

4 maja 2014 podczas Dębowego Majowego Festiwalu nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej odbyły się Pierwsze Rozgrywki Uniwersytetów Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W trakcie wydarzenia naukowo-sportowego, młodzi studenci sprawdzili się w różnorodnych konkurencjach, wykazując się dużym sprytem i umiejętnością pracy w grupie. W Rozgrywkach wzięły udział drużyny: zielonych - studenci z Dąbrowy Górniczej, niebieskich - studenci z Zawiercia i Łaz oraz żółtych - studenci z Siemianowic Śląskich i Świętochłowic. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę i dyplom. Wspaniałą publicznością okazali się członkowie rodzin, którzy dopingowali młodych Studentów!

czytaj więcej o Pierwsze Rozgrywki Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Ekstremalnie Rodzinna Wycieczka

Kategoria: Inicjatywy

Ekstremalnie Rodzinna Wycieczka

26.04.2014 rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w wyjątkowej przygodzie! Spacer po Rezerwacie Przyrody Nieożywionej „Góra Zborów”, zwiedzanie jaskini Głębokiej,wspinaczka skałkowa z mostem linowym, gra terenowa i ognisko z kiełbaskami! - te wszystkie atrakcje czekały uczestników pierwszej Ekstremalnie Rodzinnej Wycieczki.

czytaj więcej o Ekstremalnie Rodzinna Wycieczka

DUDusiwa Akademia Sztuki w Teatrze Śląskim

Kategoria: Inicjatywy

DUDusie w Teatrze Śląskim

24 kwietnia 2014 r. Teatr Śląski odwiedzili Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Podczas lekcji teatralnej dzieci zwiedziły kulisy, charakteryzatornię oraz inne ciekawe miejsca, o których opowiedzieli pracownicy teatru. W czasie zajęć dzieci mogły spróbować swoich sił jako krytycy teatralni. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

czytaj więcej o DUDusiwa Akademia Sztuki w Teatrze Śląskim

"Barwny świat motyli" w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

Kategoria: Inicjatywy

12 kwietnia 2014 r. Odbyło się kolejne spotkanie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach. Studenci wzięli udział w wykładzie entomologa p. Macieja Kupczaka pt. „Barwny świat motyli”. Wykład obfitował w pokazy motyli z całego świata. Dzieci dowiedziały się jak dzielą się motyle i jak je rozróżniamy. Na koniec wykładu każdy chętny student mógł wziąć na rękę patyczaka lub straszyka.

czytaj więcej o "Barwny świat motyli" w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

"Japonia - kraj origami i aikido" - warsztaty DUD

Kategoria: Inicjatywy

Warsztaty fakultatywne DUD -

14 kwietnia 2014 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w warsztatach fakultatywnych dotyczących origami oraz aikido. Każdy z naszych młodych odkrywców wykonał piękną papierową figurkę techniką origami. W drugiej części spotkania dzieci uczestniczyły w pokazie aikido oraz sami mogli spróbować swoich sił jako zawodnicy.

Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy z Biblioteką Akademicką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej im. prof. Jerzego Altkorna

czytaj więcej o "Japonia - kraj origami i aikido" - warsztaty DUD

"Wściekły azot" w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

Kategoria: Inicjatywy

Wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

12 kwietnia 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu uczestniczyli w wykładzie popularyzatora nauki p. Mateusza Stockiego, który poprowadził wykład: "Wściekły azot". Mali Studenci dowiedzieli się m.in. jak z kuchennych składników zrobić widowiskowy eksperyment, co to jest ciekły azot i jaką ma temperaturę oraz do czego można wykorzystać sprzężone powietrze. Na wykładzie nie brakowało widowiskowych eksperymentów oraz płomieni. 

czytaj więcej o "Wściekły azot" w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

Zakończenie Uniwersytetu Młodzieżowego

Kategoria: Inicjatywy

Zakończenie Uniwersytetu Młodzieżowego

16.04.2014 r. Młodzi Inżynierowie zakończyli rok akademicki w Uniwersytecie Młodzieżowym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 
Dyplomy wręczył dr inż. Paweł Sobczak - Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy w naszych Absolwentów, którzy za kilka dni przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. 

czytaj więcej o Zakończenie Uniwersytetu Młodzieżowego

Blues i podróż w odległe kraje - kwietniowe wykłady w DUD

Kategoria: Inicjatywy

W sobotę 12 kwietnia Studenci po raz kolejny spotkali się w świecie nauki. Grupa młodsza wysłuchała wykładu dr Anny Watoły pt.:"To nie jest koniec świata, czyli jak żyją nasi rówieśnicy w odległych krajach". Starsze DUDusie spotkały się z dr. Jerzym Kosskiem, aby porozmawiać na temat: "Blues dla młodych - brzmienia pełne pozytywnej energii". Rodziców naszych młodych Studentów zaprosiliśmy na wykład p. Agnieszki Pytel pt.: "Jak efektywnie spędzać czas ze swoim dzieckiem".

czytaj więcej o Blues i podróż w odległe kraje - kwietniowe wykłady w DUD

Stoi na stacji lokomotywa... warsztaty w CKZiU Sosnowcu

Kategoria: Inicjatywy

Warsztaty fakultatywne DUD w CKZiU w Sosnowcu

10 kwietnia 2014 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w warsztatach: "Stoi na stacji lokomotywa...", które odbyły się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 31. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci oraz rodziców. Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej objęła patronatem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu

czytaj więcej o Stoi na stacji lokomotywa... warsztaty w CKZiU Sosnowcu

Studenci ZUD w Urzędzie Miasta !

Kategoria: Inicjatywy

Wizyta w Urzędzie Miasta Zawiercie

31 marca 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu uczestniczyli w spotkaniu w Urzędzie Miasta. Sam p. Prezydent Ryszard Mach zaszczycił nas swoją obecnością. Pan Prezydent opowiedział naszym młodym naukowcom co robi w urzędzie oraz jak wygląda praca w magistracie. Dzieci spotkały się również ze Strażnikami Miejskimi, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie w mieście. Na spotkaniu pojawił się również kot Warcik, który przypomniał dzieciom zasady poruszania się po drogach. Każdy z młodych studentów otrzymał od p. Prezydenta odblaskowa kamizelkę. Na koniec spotkania dzieci odwiedziły centrum monitoringu Straży Miejskiej.

czytaj więcej o Studenci ZUD w Urzędzie Miasta !

"Wściekły azot" w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Kategoria: Inicjatywy

29 marca 2014 r. w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym odbyły się kolejne wykłady. Mali Studenci dowiedzieli się m.in. jak z kuchennych składników zrobić widowiskowy eksperyment, co to jest ciekły azot i jaką ma temperaturę oraz do czego można wykorzystać sprzężone powietrze. Wykład był pełen eksperymentów i płomieni. Zajęcia odbywały się w ramach X Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej. 

czytaj więcej o "Wściekły azot" w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

"Dźwięki w zasięgu ręki" w Siemianowicach Śląskich

Kategoria: Inicjatywy

18 marca 2014 r. Studenci Siemianowickiego Uniwersytetu Najmłodszych uczestniczyli w warsztatach Pana Korka. Każdy z naszych młodych odkrywców mógł zmierzyć swój tembr głosu. Na zajęciach dzieci wykonały również ciekawy instrument, który został nazwany przez Pana Korka rękawiczkofonem. Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

czytaj więcej o "Dźwięki w zasięgu ręki" w Siemianowicach Śląskich

Sobotni wykład w Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.

Kategoria: Inicjatywy

W sobotę 15 marca 2014 r.  studenci Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A. uczestniczyli w wykładzie pt: "Każdy z nas jest logistykiem, choć może o tym nie wie”. Zajęcia poprowadził dr inż. Paweł Sobczak.

czytaj więcej o Sobotni wykład w Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.

Marcowy wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

Kategoria: Inicjatywy

15 marca 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach uczestniczyli w kolejnych wykładach. Tym razem nasi młodzi miłośnicy nauki spotkali się z dr Anną Watołą, która poprowadziła wykład pt.:"Na konika grzbiecie jadę po pięknym świecie". Na zajęciach dzieci rozmawiały o rasach koni oraz jak wygląda przygotowanie konia do jazdy. Każdy z naszych Studentów mógł poczuć się jak na Dzikim Zachodzie, gdy posługiwał się prawdziwym lassem. Na koniec zajęć została również wręczona nagroda książkowa za napisanie najciekawszego opowiadania, którą otrzymała Zuzia Mrowiec. Gratulujemy !

czytaj więcej o Marcowy wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

"Młodzieżowa Akademia Jakości, czyli jak być dobrym organizatorem" - wykład w UDŁ

Kategoria: Inicjatywy

15 marca 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach uczestniczyli w swoich kolejnych wykładach. Tym razem nasi młodzi naukowcy spotkali się z dr Marcinem Lisem, który poprowadził wykład pt.:"Młodzieżowa Akademia Jakości, czyli jak być dobrym organizatorem". Zapraszamy do galerii zdjęć z wykładu. 

czytaj więcej o "Młodzieżowa Akademia Jakości, czyli jak być dobrym organizatorem" - wykład w UDŁ

Ostatnie zajęcia z cyklu: "Majsterkowo"

Kategoria: Inicjatywy

Warsztaty plastyczne w DUD

10 marca 2014 r. DUDusie uczestniczyły w ostatnich zajęciach z cyklu "Majsterkowo". Tym razem każdy ze Studentów wykonał wieszak, który ozdobił według własnego pomysłu. Już niebawem kolejne zajęcia plastyczne, które poproadzi p. Anna Dęboń z Otwartej! Paracowni Artystycznej. Serdecznie zapraszamy !

czytaj więcej o Ostatnie zajęcia z cyklu: "Majsterkowo"

Sobotnie wykłady w DUD już za nami

Kategoria: Inicjatywy

Sobotnie wykłady w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

8 marca 2014 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w swoich kolejnych wykładach. Grupa Tropicieli Nauki spotkała się z prof. Mirosławem Kisielem, z którym rozmiawiali o życiu i twórczości Fryderyka Chopina, natomiast grupa Młodych Naukowców uczestniczyła w wykładzie dr Pauliny Polko, która poruszyła temat wojska oraz zapytała naszych Studentów: Czy dziewczyny mogą być żołnierzami? Rodzicie DUDusiów wysłuchali drugiej części wykładu p. Agnieszki Niewiary o zagrożeniach w Internecie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej o Sobotnie wykłady w DUD już za nami

DUDusie w dąbrowskim magistracie

Kategoria: Inicjatywy

Studenci DUD w dąbrowskim magistracie

24 lutego 2014 roku Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego odwiedzili Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej. Dzieci zwiedziły gabinet Pana Prezydenta, w którym czekał na nich słodki poczęstunek oraz siedzibę Straży Miejskiej. Studenci byli zafascynowani Urzędem Miasta. Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

czytaj więcej o DUDusie w dąbrowskim magistracie

XV gala Menadżer Zagłębia

Kategoria: Inicjatywy

DSC00211.jpg

Uczelnia Roku 2013 - Śląskie Stowarzyszenie Menadżerów

Kategoria: Inicjatywy

1.jpg

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymała tytuł "Uczelnia Roku 2013" przyznawany przez Śląskie Stowarzyszenie Menadżerów. Uroczysta gala laureatów tej prestiżowej nagrody odbyła się 21 lutego 2014 r. w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Nagrodę z rąk Wicewojewody Śląskiego Pana Andrzeja Pilota, Wicemarszałka Województwa Ślaskiego Pana Kazimierza Karolczaka oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego - Pana Andrzeja Gościniaka odbrała JM Rektor WSB- prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

czytaj więcej o Uczelnia Roku 2013 - Śląskie Stowarzyszenie Menadżerów

Światełko Solidarności z Ukrainą

Kategoria: Inicjatywy

IMG_8317.jpg

Niezwykłe chwile pełne emocji, solidarności pomiędzy Narodem Polskim i Ukraińskim miały miejsce podczas akcji "Światełko Solidarności z Ukrainą" zorganizowanej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górnicze 21.02.2014 r. o godz. 20.00. W spontanicznym spotkaniu udział wzięła grupa kilkudziesięciu studentów z Ukrainy na co dzień kształcących się w dąbrowskiej WSB. Swoim kolegom towarzyszyli studenci z Polski a także przedstawiciele Parlamentu RP w osobach Pana Posła Jarosława Piety oraz Waldemara Andzela. Władze Uczelni reprezentowała Pani prof. Katarzyna Szczepańska- Woszczyna - Prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz Pan dr Marcin Lis- Prorektor ds. rozwoju. Niezwykłym momentem było wykonanie Hymnów Państwowych Polski i Ukrainy a także wspólnie wykonana "Żywa Flaga", która zmieniła się z narodowych barw Ukrainy w barwy Polski. Serdeczne podziękowania dla Władz Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Komendy Miejskiej Policji za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom spotkania. Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji inicjatywy oraz mediów, które włączyły się w jej promocję.

czytaj więcej o Światełko Solidarności z Ukrainą

DUDusiowy Bal Karnawałowy już za nami

Kategoria: Inicjatywy

Bal Karnawałowy 2014 w DUD

20 lutego 2014 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego bawili się na swoim corocznym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W czasie balu pokaz taneczny zaprezentowała nam Szkoła Tańca Akcent z Będzina. Tańcom i hulankom nie było końca, nasi Studenci wzięli udział w licznych zabawach oraz animacjach muzycznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej o DUDusiowy Bal Karnawałowy już za nami

Zakończenie warsztatów komputerowych na poziomie podstawowym - UTW

Kategoria: Inicjatywy

Zakończenie warsztatów komputerowych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

17 lutego 2014 roku studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli swoją pierwszą przygodę z komputerami. Na ostatnich zajęciach panowała podniosła atmosfera. Nasi seniorzy ufundowali dla prowadzącego upominek oraz kwiaty. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej o Zakończenie warsztatów komputerowych na poziomie podstawowym - UTW

DUDusiowe maski karnawałowe

Kategoria: Inicjatywy

DUDusiowe maski karnawałowe

17 lutego 2014 roku w Bibliotece Głównej WSB im. prof. Jerzego Altkorna odbyły się kolejne warsztaty fakultatywne w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym. Studenci wykonali swoje maski karnawałowe, które będą mogli zabrać na DUDusiowy Bal Karnawałowy 2014 !!!

czytaj więcej o DUDusiowe maski karnawałowe

Sobotni wykład w Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.

Kategoria: Inicjatywy

15 lutego 2014 r. Studenci Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A. uczestniczyli w swoim kolejnym interaktywnym wykładzie, w którym rozmawiali na temat kontynentów. Wykład "Dlaczego kontynenty się poruszają?" poprowadziła p. Agata Jurkowska. Na zajęciach Studenci wykazali się dużą wiedzą na temat geologii. 

czytaj więcej o Sobotni wykład w Akademii Młodego Naukowca w KHW S.A.

"Przebojowa lista wynalazków" - w UD w Świętochłowicach !!!

Kategoria: Inicjatywy

15 lutego 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach wzięli udział w wykładzie Pana Korka. Spotkanie obfitowało w liczne pokazy fizyczno-chemiczne i nie tylko. Nasi młodzi odkrywcy pomagali prowadzącemu w wykonywaniu eksperymentów. Przebojową listę wynalazków wygrał oczywiście pojazd odrzutowy, a na drugim miejscu znalazł się poduszkowiec. 

czytaj więcej o "Przebojowa lista wynalazków" - w UD w Świętochłowicach !!!

Wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

Kategoria: Inicjatywy

Wykład p. Waldemara Cichonia w UD w Zawierciu

15 lutego 2014 roku Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu uczestniczyli w kolejnym wykładzie, który nosi tytuł:"Tajemnice bestsellerów - od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki!".  Młodzi naukowcy dowiedziali się, że napisanie książki jest złożonym procesem, wykładowca przedstawił również historię powstawania literatury. Podczas wykładu została zadana pierwsza praca domowa, którą jest napisanie opowiadania lub wiersza na wybrany temat. Dla najciekawszych opowiadań przewidziano nagrody. Na koniec spotkania, każdy ze Studentów otrzymał autograf autora książek o kocie Cukierku - p. Waldemara Cichonia.

czytaj więcej o Wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

Statek w butelce na zajęciach w DUD

Kategoria: Inicjatywy

10 lutego 2014 r. Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu:"Majsterkowo". Tym razem nasze DUDusie wykonały statek w butelce. W ruch poszły wykałaczki, korek oraz szklane butelki. Efekt końcowy pracy dzieci jest zachwycający. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej o Statek w butelce na zajęciach w DUD

Bal Karnawałowy Akademii Młodych Naukowców KHW już za nami !

Kategoria: Inicjatywy

Bal Karnawałowy w Akademii Młodego Naukowca w KHW SA

W piątek 17 stycznia 2014 r. ponad 140 studentów Akademii Młodego Naukowca w Katowickim Holdingu Węglowym bawiło się na swoim pierwszym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz KHW S.A. Tańcom i hulankom nie było końca. Nasi Studenci wzięli udział w licznych zabawach oraz animacjach muzycznych. Jak przystało na bal Młodych Naukowców, podczas imprezy nie zabrakło pokazów fizyczno-chemicznych, które zaprezentował Pan Korek wraz ze swoimi niezawodnymi asystentami. 

Zaparszamy do galerii zdjęć!

czytaj więcej o Bal Karnawałowy Akademii Młodych Naukowców KHW już za nami !

Styczniowy wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

Kategoria: Inicjatywy

Styczniowy wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

18 stycznia 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach uczestniczyli w wykładzie dr. Andrzeja Kędziorskiego "Ja się ruszam!!!”. Podczas interaktywnych zajęć dzieci dowiedziały się, jak harmonijnie współpracują różne narządy naszego ciała. Młodzi studenci wiedzą już, że słuszne jest powiedzenie "ruch to zdrowie".

czytaj więcej o Styczniowy wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach

Wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

Kategoria: Inicjatywy

Sobotni wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

11 stycznia 2014 r. Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu uczestniczyli w wykładzie dr inż. Pawła Sobczaka "Czy Calineczka może być silniejsza od Pudziana?". Podczas interaktywnych zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z wybranymi prawami fizyki oraz działaniem dźwigni lub przekładni. Studenci ZUD przekonalil się także, że sprzęty codziennego użytku (obieraczka do warzyw, dziadek do orzechów, rower), a nawet zabawki (np. huśtawka) mogą wspaniale zilustrować prawa fizyki i stanowić podstawę do nauki techniki. 

czytaj więcej o Wykład w Uniwersytecie Dziecięcym w Zawierciu

Styczniowe wykłady w DUD

Kategoria: Inicjatywy

Styczniowe wykłady w DUD

11 stycznia 2014 r. Studenci DUD wzięli udział w kolejnych wykładach. Tropiciele nauki spotkali się z mgr Martą Koplejewską, która z udziałem dzieci przeprowadziła liczne eksperymenty fizyczno-chemiczne. Efekty sztuczek były naprawdę bajkowe, a do czarowania zachęcała najmłodszych piękna wróżka. Starsi studenci DUD wzięli udział w wykładzie dr. inż. Andrzeja Katunina. Tematem wykładu były inteligentne materiały, wykorzystywane m.in. w wojskowości. Rodzice naszych DUDusiów wzięli udział w warsztatach poświęconych korzyściom płynącym z czytania dzieciom.

czytaj więcej o Styczniowe wykłady w DUD

"Majsterkowo" - warsztaty fakultatywne w DUD

Kategoria: Inicjatywy

Warsztaty

13 stycznia 2014 r. w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "MAJSTERKOWO". Młodzi studenci z pomocą własnej wyobraźni stworzyli wyjątkowe pacynki. Z prostych materiałów takich jak sznurek, drewniane klamerki i kartonowe tuby powstały kolorowe zabawki, które mogły się ruszać. Studenci DUD byli z siebie bardzo dumni, wprawiając w ruch pacynki stworzone według własnych projektów.

czytaj więcej o "Majsterkowo" - warsztaty fakultatywne w DUD

"Tęcza w probówce" - warsztaty fakultatywne w DUD

Kategoria: Inicjatywy

Warsztaty chemiczne DUD

8 stycznia 2014 r. w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem zaprosiliśmy naszych Studentów na spotkanie z chemią. Każdy z nich stworzył swoją własną tęczę w probówce, sprawdził czym różni się kwas od zasady. Dodatkową atrakcją zajęć były zabawne chemiczne glutki, które studenci DUD stworzyli, by móc bawić się nimi w domu.

czytaj więcej o "Tęcza w probówce" - warsztaty fakultatywne w DUD

Warsztaty Uniwersytetu Młodzieżowego

Kategoria: Inicjatywy

zajecia Uniwersytetu Mlodziezowego (1).JPG

7 stycznia 2014 r. po raz kolejny spotkali się studenci Uniwersytetu Młodzieżowego. Podczas zajeć, które poprowadził mgr Karol Zawada, gimnazjaliści poszerzali swoją wiedzę z zakresu natury fal (świetlnych, dźwiękowych, itd.). Celem programu Uniwersytetu Młodzieżowego jest uporządkowanie wiedzy zdobywanej przez uczniów w szkole, poszerzenie jej oraz przygotowanie młodzieży do egzaminu gimnazjalnego.

czytaj więcej o Warsztaty Uniwersytetu Młodzieżowego

Warsztaty świąteczne w Uniwersytecie Dziecięcym w Łazach

Kategoria: Inicjatywy

Warsztaty fakultatywne w Uniwersytecie Dziecięcym w Łazach

19 grudnia 2013 roku w Uniwersytecie Dziecięcym w Łazach odbyły się warsztaty fakultatywne o niemiecko-szwedzkich zwyczajach świątecznych. Na zajęciach każdy ze studentów pokolorował swoją choinkę i skosztował świątecznych specjałów ze Szwecji i Niemiec. Na warsztatach również został zatańczony taniec "Hej Tomtegubbar" oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy po niemiecku i szwedzku.

czytaj więcej o Warsztaty świąteczne w Uniwersytecie Dziecięcym w Łazach 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji