Informacje

Gościli w WSB

Galerie

Mikołaj Barczentewicz - Ekspert Uniwersytetu w Oxfordzie w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

Mikołaj Barczentewicz - Ekspert Uniwersytetu w Oxfordzie w WSB

Wizyta uczniów z Ukrainy w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Kategoria: Gościli w WSB

Goście z Ukrainy w  WSB

27 marca 2013 r. gościli w Wyższej Szkole Biznesu w Dąb rowie Górniczej uczniowie z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski w celu znalezienia dla siebie uczelni, w której podejmą studia.

czytaj więcej o Wizyta uczniów z Ukrainy w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Spotkanie inauguracjne Rady Ekspertów - galeria zdjęć

Kategoria: Gościli w WSB

Spotkanie inauguracyjne Rady Ekspertów

Dąbrowska Rada Biznesu w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

Przedstawiciele największych przedsiębiorstw działających na terenie Miasta Dąbrowa Górnicza spotkali się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej podczas posiedzenia Dąbrowskiej Rady Biznesu, które odbyło się 12 czerwca. Spotkanie było znakomitą okazją do podsumowania działań Rady od momentu jej powstania tj. 2007 r.  Wśród inicjatyw, które okazały się zarówno sukcesem organizacyjny ale przede wszystkim posłużyły promowaniu przedsiębiorczości, zostało docenione zaangażowanie w organizację VII edycji „Dnia Przedsiębiorczości”, za które Dąbrowska Rada Biznesu otrzymała wyróżnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Bronisława Komorowskiego.

czytaj więcej o Dąbrowska Rada Biznesu w WSB

Leszek Balcerowicz w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

Leszek Balcerowicz w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej - WSB

28 listopada 2011 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagrody EDUKATOR ROKU prof. Dr hab. Leszkowi Balcerowiczowi.

 

Laureat odebrał nagrodę z rąk Przewodniczącego Wielkiej Kapituły Konkursu prof. Dr hab. Jacka Wodza. Podczas uroczystości Laureat wygłosił wykład: "Walka o wolność w różnych ustrojach".

czytaj więcej o Leszek Balcerowicz w WSB

Prezes RiG w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

21 maja 2011 r. o godz. 12:00 w Audytorium Maximum odbył się wykład Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej Pana Tadeusza Donocika. W wykładzie z zakresu „Innowacyjności regionu” oraz „Zarządzania innowacjami” udział wzięło ponad 400 osób .

czytaj więcej o Prezes RiG w WSB

Powołanie Rady Biznesu w cieszyńskiej WSB

Kategoria: Gościli w WSB

od lewej p. Janina Żagan – Burmistrz Miasta Skoczowa, p. Anna Stefaniak-Bacza – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, p. Stanisław Kubicius - Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, p.Mieczysław Szczurek – Burmistrz Miasta Cieszyna

Joanna Kluzik-Rostkowska w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

Kluzik Rostkowska w WSB 07

11 marca 2011 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z cyklu „Poznaj swojego posła”. Tym razem w WSB gościła Panią Poseł Joannę Kluzik Rostkowska, która zaprezentowała wykład „Wyzwania polskiej polityki społecznej” .

Wśród osób towarzyszących Pani Poseł znaleźli się m.in. Marek Migalski - poseł do Europarlamentu, oraz dr Tomasz Pietrzykowski - były Wojewoda Śląski.

czytaj więcej o Joanna Kluzik-Rostkowska w WSB

Minister Andrzej Lewiński w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

12 lutego 2011 r.w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta inauguracja studiów podyplomowych w ramach projektu "Wiedza procentuje - studia podyplomowe z zakresu IT". Wykład inauguracyjny wygłosił Minister Andrzej Lewiński - Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

czytaj więcej o Minister Andrzej Lewiński w WSB

Minister Krzysztof Kwiatkowski

Kategoria: Gościli w WSB

Dnia 1 grudnia 2010 r. o godzinie 18.15 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. Tematem wykładu otwartego, w którym udział wzięło ponad 100 osób był "Nowoczesny wymiar spraiwdliwości".

czytaj więcej o Minister Krzysztof Kwiatkowski

Debata Prezydencka

Kategoria: Gościli w WSB

9 listopada 2010 r. w Audytorum Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyłą się debata kandydatów na urząd prezydenta w związku z wyborami samorządowymi 2010. Swoją wizję Miasta Dąbrowa Górnicza przedstawił Pan Krzysztof Stachowicz. Organizatorem spotkania, w którym udział wzięło opinad 350 osób był Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska. Debatę prowadził redaktor Maciej Wąsowicz.

czytaj więcej o Debata Prezydencka

Minister Jolanta Fedak

Kategoria: Gościli w WSB

5 listopada 2010 r. o godz 12.00 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Panią Minister Jolantą Fedak (Ministerstwo Pracy i Polityki Społęcznej) w którym wzięło udział ponad 300 osób.  Pani Minister wygłosiła wykład pt. "Rola samorządu w realizacji polityki rodzinnej państwa". Inicjatorem spotkania był znany dąbrowski społecznik Pan Edward Bober.

czytaj więcej o Minister Jolanta Fedak

Debata Prezydencka

Kategoria: Gościli w WSB

4 listopada 2010 r. w Audytorum Maximum WSB odbyłą się debata prezydencka w związku z wyborami samorządowymi 2010. Do udziału w spotkaniu zaproszono wszystkich kadydatów ubiegających się o urząd Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej. Z zaproszenia głównego organizatora- Stwoarzyszenia Civitas - skorzystał urzędujący prezydent Pan Zbigniew Podraza oraz Pan Dariusz Frączek. Debata została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji "Masz głos, masz wybór".

czytaj więcej o Debata Prezydencka

Poseł na Sejm Jarosław Gowin w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

19 października 2010 r. godz. 11.00 w Audytorium Maximum WSB odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP - Panem Jarosławem Gowinem, który wygłosił wykład pt."Konstytucja XXI-wieku".
Spotkanie miało charakter otwarty i wzięło w nim udział ponad 450 osób. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Dąbrowska Akademia Sukcesu".

czytaj więcej o Poseł na Sejm Jarosław Gowin w WSB

dr Andrzej Olechowski

Kategoria: Gościli w WSB

17 marca 2010 r. ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu z dr. Andrzejem Olechowskim, które odbyło się w WSB. Zaproszony gość wygłosił wykład pt. „Polityka a gospodarka. Czy wybory 2010 będą miały wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce?". Wśród uczestników spotkania byli również przedstawiciele przedsiębiorstw oraz działacze samorządowi, m.in. prof. Genowefa Grabowska oraz wiceprezydent miasta Dąbrowa Górnicza - Henryk Zaguła.

czytaj więcej o dr Andrzej Olechowski

Spotkanie z Bronisławem Komorowskim

Kategoria: Gościli w WSB

9 listopada 2009 r. Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski wygłosił wykład w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie było doskonałą okazją do dyskusji nad istotnymi problemami związanymi z aktualną sytuacją w polityce zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej. W wykładzie udział wzięło ponad 400 osób w tym władze Uczelni, studenci i absolwenci WSB, uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy miasta.

czytaj więcej o Spotkanie z Bronisławem Komorowskim

Poznaj Swojego Posła - Marek Migalski

Kategoria: Gościli w WSB

5 czerwca 2009 r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego dr. Markiem Migalskim, który wygłosił wykład pt. "Media a polityka". W wykładzie wzięło udział 90 studentów, uczniów szkół średnich oraz mieszkańców. Bezpośrednio po zakończeniu spotkania wykładowca odpowiedział na liczne pytania dotyczące wypływu mediów na kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego.

czytaj więcej o Poznaj Swojego Posła - Marek Migalski

Poznaj Swojego Posła – Andrzej Celiński

Kategoria: Gościli w WSB

28 maja 2009 r. w WSB odbyło się wystąpienie Posła na Sejm - Andrzeja Celińskiego - członka Socjaldemokracji Polskiej. Pan Poseł przedstawił wykład na temat: „Przemiany społeczne w Polsce w latach 1989 - 2009". W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób. Było to kolejne z cyklu spotkań "Poznaj Swojego Posła", których celem jest animowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez organizowanie debat z politykami reprezentującymi różne partie polityczne. Spotkania mają charakter otwarty.

czytaj więcej o Poznaj Swojego Posła – Andrzej Celiński

V Festiwal Nauki - prof. Grzegorz Kołodko

Kategoria: Gościli w WSB

23 marca 2009 r. wybitny profesor ekonomii, wytrawny polski polityk, były wicepremier i minister finansów Pan Grzegorz Kołodko był gościem specjalnym V Festiwalu Nauki, organizowanego corocznie przez WSB. Profesor wygłosił niezwykle interesujący wykład pt. "Wędrujący świat", który zgromadził setki uczestników.

czytaj więcej o V Festiwal Nauki - prof. Grzegorz Kołodko

Poznaj Swojego Posła - Janusz Palikot

Kategoria: Gościli w WSB

23 lutego 2009 r. ponad 600 osób wzięło udział w Inauguracji cyklu spotkań z politykami „Poznaj Swojego Posła", która odbyła się w Audytorium Maximum WSB. Gościem Uczelni był Poseł na Sejm Pan Janusz Palikot, który wygłosił wykład pt. "Młodzi na start ! - szanse i możliwości rozwoju". Patronat nad akcją objął Poseł na Sejm Pan Grzegorz Dolniak.

 

czytaj więcej o Poznaj Swojego Posła - Janusz Palikot

Dąbrowska Akademia Sukcesu – Bogusław Śmigielski

Kategoria: Gościli w WSB

20 listopada 2008 r. ponad 250 osób wzięło udział w inauguracji nowego projektu "Dąbrowska Akademia Sukcesu". Celem projektu jest organizacja cyklicznych spotkań z "ludźmi sukcesu" - specjalistami, naukowcami oraz politykami. Gościem specjalnym pierwszego spotkania był Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

czytaj więcej o Dąbrowska Akademia Sukcesu – Bogusław Śmigielski

Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski

Kategoria: Gościli w WSB

W związku z licznymi wizytami na terenie całej Polski mury Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odwiedzili były i obecny przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej P. Wojciech Olejniczak i P. Grzegorz Napieralski. Spotkaniu towarzyszyły liczne dyskusje na temat możliwości i kierunku Rozwoju Szkolnictwa Wyższego w Polsce.

czytaj więcej o Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski

Ambasador Indii w WSB

Kategoria: Gościli w WSB

W 2006 r. w ramach konferencji „Wyzwania procesów globalizacji", organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej z referatem wystąpił gość specjalny Ambasador Indii w Polsce H.E. Anila Wadhawa.

czytaj więcej o Ambasador Indii w WSB 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji