Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Autentyczni Empatyczni - Festiwal Empatii w Dabrowie Górniczej

Festiwal Empatii juz 28 września - Fabryka Pełna Życia - Dąbrowa Górnicza  START G. 12.00


Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB został zaproszony do współtworzenia Festiwalu Empatia i podzielenia się naszym doświadczeniem empatii lub jej braku. Zachęcamy wszystkich słuchaczy UTW Akademii WSB w tym niecodziennym, a bardzo ważnym wydarzeniu. Do zobaczenia 28 września o godz. 12.00 w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.Festiwal Empatii organizowany jest przez młode osoby należące do grupy „Młoda Dąbrowa”, która od roku uczestniczy w spotkaniach z prezydentem Marcinem Bazylakiem. Owocem tych spotkań stało się silnie zbudowane poczucie, że jako osoby młode, także mogą działać w naszym mieście.


Młodzi dąbrowianie zauważyli, że bardzo dużo osób spotyka się z brakiem empatii ze strony drugiej osoby, na przykład ze względu na takie czynniki jak: starość, niepełnosprawność, orientacja seksualna, pochodzenie etniczne i wiele innych. Wzięli udział w konkursie dającym dotację na organizację wydarzeń w naszym mieście i projekt „Festiwal Empatii” został oceniony jako projekt o wysokiej wartości merytorycznej. Organizatorzy festiwalu chcą skupić się głównie na wykluczeniach społecznych oraz na stygmatyzacji społecznej na wielu płaszczyznach.

 

W momencie kiedy zauważyliśmy, że jest potrzeba uświadomienia ludziom, że empatia jest ważna, wszystko zaczęło nabierać sens.   mówi Dawid, jeden z organizatorów wydarzenia.

Podczas festiwalu odbywać się będą spotkania oraz rozmowy z osobami dotkniętymi brakiem empatii np. matka dziewczynki, której córka jest dotknięta chorobą skóry o nazwie „rybia łuska”, osoba niewidoma, osoba homoseksualna, osoba innego pochodzenia etnicznego lub nawet osoby starsze, które podczas festiwalu będą jednoczyć się z osobami młodszymi.
Organizatorzy przygotowali także wiele ciekawych warsztatów. Wydarzenie mają zwieńczyć koncerty lokalnych artystów.
 

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy