13 w piątek? Idealny czas, by wybrać się do Krakowa :)

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB uwielbia Kraków - o każdej porze. Tym razem, aż dwie grupy Słuchaczy UTW wybrały się do Krakowa do Bronowic oraz na Jarmark Bożonarodzeniowy - pierwsza 13 w piątek, druga 14 w sobotę :) 

Relację z wycieczki nadesłała słuchaczka UTW - Krystyna Staszewska :) Dziękujemy!

 

"...Czas przedświąteczny i UTW znowu w Krakowie. Kontynuujemy naszą podróż śladami Stanisława Wyspiańskiego. Tym razem Rydlówka . To zabytkowy dworek znajdujący się w Krakowie, w dzielnicy Bronowice. Tutaj 10 listopada 1900 r. odbyło się wesele poety Lucjana Rydla z chłopską córką Jadwigą Mikołajczykówną. Wydarzenie to uwiecznił Stanisław Wyspiański w swoim dramacie Wesele. Rydlówka jednak to coś więcej niż zwykłe muzeum, to prawda i legenda autentycznego wydarzenia, to miejsce powstania narodowego dramatu. To centrum artystycznego świata Krakowa przełomu XIX-XX wieku. Do dzisiaj czuje się tu atmosferę tamtych lat.

Kolejny punkt wycieczki to oglądanie wystawy  Szopek Krakowskich. Widzieliśmy arcydzieła kunsztu i precyzji. Po tych duchowych doznaniach przenieśliśmy się na krakowski rynek i wchłanialiśmy świąteczną atmosferę w przepięknej, barwnej, migoczącej tysiącem świateł scenerii. Nasyceni wszelkimi doznaniami wróciliśmy szczęśliwie do domów mimo, że to był piątek trzynastego..."

 

 

Kolejna wycieczka przed nami już w 2020 r - kierunek WIELKICZKA :) Ponownie wybieramy się w dwóch grupach - 9 stycznia oraz 10 stycznia :) Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 120 zl/ 130 zł dla osób bez legitymacji emeryta. Zapisy w Biurze UTW. Zapraszamy!

 

Biuro UTW Akademii WSB

tel. 32 295 93 93

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji