Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego na Zaolziu

W sobotę (14 czerwca) w Czeskim Cieszynie zainaugurował działalność Uniwersytet Dziecięcy na Zaolziu. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym w Republice Czeskiej, inicjatywa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dotarła teraz także na drugi brzeg Olzy.

Wykłady organizowane w ramach uniwersytetów dziecięcych mają zachęcić najmłodszych do poznawania świata, dlatego w sposób ciekawy i przystępny wykładowcy przekazują wiedzę. Uniwersytet Dziecięcy na Zaolziu zainaugurował Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski, który opowiadał o życiu Indian oraz o instrumentach, które im towarzyszą. Mali studenci nie tylko wysłuchali opowieści, ale także mogli sami zagrać na wszystkich tych instrumentach i przymierzyć stroje Indian.

To był pierwszy wykład Uniwersytetu Dziecięcego po czeskiej stronie Olzy. Kolejne – już w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.zwrot.cz

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności