TURNIEJ 2020 - Informacje ogólne

Akademia WSB

zaprasza uczniów szkół średnich oraz przedstawicieli klas mundurowych do udziału

w IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym 

pobierz plik

 

w dniu 15 - 17 kwietnia 2020 roku w miejscowościach:

Łazy (nocleg, konkurencje), Ogrodzieniec (konkurencje), Siemianowice Śląskie (strzelnica)

oraz Dąbrowa Górnicza (test wiedzy)Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB jest przedsięwzięciem cyklicznym i najbardziej prestiżowym projektem tego rodzaju w Polsce. Każdego roku w konkursie udział bierze kilkuset uczniów reprezentujących klasy o profilu mundurowym z całej Polski. 


Limit uczestników turnieju w 2020 r. wynosi 120 osób (60 drużyn 2 osobowych).

Celem przedsięwzięcia jest promowanie wychowania patriotycznego wśród młodych ludzi oraz integracja środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa (klas o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz pasjonatów). Turniej służy wyłonieniu najlepszych uczestników reprezentujących szkołę średnią, realizującą przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa oraz przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

W programie turnieju w 2020 roku przewidziane są konkurencje sprawdzające poziom wiedzy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz obronnością państwa, a także konkurencje sprawnościowe (m.in. ekstremalny bieg z przeszkodami oraz strzelanie). 
 
 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji