Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Informatyczne Koło Naukowe

 

Opiekun: dr inż. Maciej Rostański

 

 

Działalność koła wiąże się z prowadzeniem projektów, których celem jest tworzenie oprogramowania i systemów informatycznych, poszerzanie praktycznej znajomości technologii IT oraz specjalizacja członków Koła w dziedzinie metodyk zarządzania projektem.


„Informatyczne Koło Naukowe to szansa dla studentów na poznanie nowych technologii i rozwiązań w branży IT, możliwości spotkań ciekawych ludzi związanych z informatyką oraz przemysłem informatycznym. Celem naszego koła jest organizowanie wyjazdów do firm i korporacji branżowych, uczestnictwo w targach informatycznych oraz współorganizacja wykładów, ćwiczeń praktycznych i szkoleń na terenie WSB.

Wykorzystując bogate zaplecze komputerowe i sieciowe Wyższej Szkoły Biznesu, mamy możliwość wykonywania przeróżnych prac związanych z systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi oraz zarządzaniem tymi jednostkami, ale także tworzeniem nowych, ciekawych aplikacji. Dzięki temu możemy wykorzystywać naszą wiedzę w praktyce i rozwijać się w specjalistycznych obszarach informatyki.

W ramach koła mieliśmy kilkukrotną możliwość uczestnictwa w największym i najważniejszym wydarzeniu w branży przemysłu cyfrowego na świecie – w międzynarodowych targach informatycznych CeBIT w Hanowerze, gdzie zapoznaliśmy się z aktualnymi trendami i innowacjami z zakresu ICT oraz uczestniczyliśmy w licznych kongresach specjalistycznych i wystawach. Wyjazd był szansą zapoznania się z nowoczesnymi technologiami oprogramowania informatycznego oraz sprzętu komputerowego prezentowanego przez największe firmy na rynku informatycznym.


Uczestnictwo w Informatycznym Kole Naukowym to sposób na ciekawe i konstruktywne spędzenie czasu oraz dodatkowa szansa na sukcesy w branży IT.”


Rafał Bury, Informatyczne Koło Naukowe

 

Na codzień koło współpracuje ściśle z działem Infrastruktury Technicznej WSB, realizując wraz z nim prace związane z funkcjonowaniem sieci internetowej, administracją systemami operacyjnymi czy instalacją oprogramowań komputerowych. Członkowie koła pracują nad wieloma projektami, które mają usprawnić pracę działów uczelni. Tworzenie rozmaitych aplikacji rozwija ich zainteresowania i umiejętności, ale przede wszystkim doskonali pracę w zespole oraz pozwala zdobywać niezbędne doświadczenie praktyczne.

 

 

Kontakt:

Jeśli jesteś zainteresowany działalnością naszego koła i chcesz stać się jego członkiem skontaktuj się z nami poprzez e-mail: mrostanski@wsb.edu.pl lub marcelinapilarska@interia.eu

 

 

 

Powrót do: Start » Dla studentów » Organizacje studenckie » Koła Naukowe

 
Wirtualna Uczelnia
Logowanie do ProLib (Biblioteka)
Nasi partnerzy