Informacje

Internacjonalizacja WSB w ramach Funduszu Wyszehradzkiego

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczy w projekcie wymiany studenckiej, wspólnych zajęć dydaktycznych i mobilności kadry akademickiej realizowanego w ramach Projektu Wyszechradzkiego. Jednym z jego elementów jest współpraca z Morawską Wyższą Szkołą w Ołomuńcu, na co dzień będącej partnerem WSB.

W projekcie uczestniczy także przedstawiciel władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowy Górniczej: dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, który w dniu 24 czerwca 2015 roku dzielił się w Ołumuńcu swoim praktycznym doświadczeniem z grupą przyszłych menedżerów.

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (ang. International Visegrad Fund) – utworzony na mocy umowy zawartej 9 czerwca 2000 r. przez Grupę Wyszehradzką projekt mający na celu finansowe wspieranie międzynarodowych inicjatyw. Umowa zawarta została pomiędzy Republiką Czeską, Republiką Węgierską, Rzeczpospolitą Polską i Republiką Słowacką. Siedziba Funduszu znajduje się w Bratysławie. Oficjalny język Funduszu to język angielski.

Celem Funduszu jest wsparcie współpracy pomiędzy państwami Grupy Wyszehradzkiej oraz ich wspólna reprezentacja w państwach trzecich, szczególnie w obszarze:

  • współpracy kulturalnej;
  • wymiany naukowej, badań naukowych i współpracy w dziedzinie edukacji;
  • wymiany młodzieży;
  • współpracy przygranicznej;
  • turystyki.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji