Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

IV Studencka Konferencja Logistyczna "StuKol"

Bezpieczeństwo w transporcie morskim, lądowym i lotniczym, działalność współczesnych piratów oraz zarządzanie kryzysowe w branży logistycznej to tylko niektóre zagadnienia IV Studenckiej Konferencji Logistycznej „StuKol”. Wydarzenie odbyło się 20 kwietnia 2016 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W ramach konferencji studenci poruszyli szereg problemów badawczych związanych z logistyką oraz innymi pokrewnymi dziedzinami nauki i praktyki gospodarczej. Referaty obejmowały m.in. zagadnienia z transportu materiałów niebezpiecznych drogą morską, zabezpieczenia przed kradzieżą dóbr masowych oraz kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podróżującym w ruchu lotniczym. Wszystkie wystąpienia cechowały się bardzo wysoką aplikacyjnością poruszanych zagadnień oraz wykorzystaniem najnowszych źródeł informacji.

 

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele następujących ośrodków akademickich:

- Akademia Morska w Gdyni

- Politechnika Częstochowska

- Politechnika Śląska

- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

- Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

- Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

- Wojskowa Akademia Techniczna

- Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Oddział Zamiejscowy w Chorzowie

- Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Naczelna Organizacja Technicznej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Rady Miejskiej w Gliwicach oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Gliwicach.

 

Konferencję zorganizowała Katedra Logistyki i Transportu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Stowarzyszeniem Absolwentów i Studentów WSB oraz Studenckim Kołem Naukowym „ITLogis”,  działającym przy Katedrze Transportu i Logistyki WSB.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy