Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Języki specjalistyczne – nauczanie, badanie i tłumaczenie - podsumowanie

W dniu 1 grudnia 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się II Konferencja Naukowa „Języki specjalistyczne – nauczanie, badanie i tłumaczenie”. Organizatorami wydarzenia były: Katedra Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Studium Języków Obcych.

Celem konferencji było zapoznanie się z trendami i wyzwaniami w nauczaniu i ocenianiu języków specjalistycznych (LSP), badaniami korpusowymi, badaniami prowadzonymi w zakresie glottodydaktyki specjalistycznej, dyskursu LSP, translatoryki specjalistycznej.

 

Uczestnicy Konferencji w swoich wystąpieniach poruszali zagadnienia z obszaru roli nowych mediów w komunikacji specjalistycznej oraz wyzwań stojących przed tłumaczami LSP.

 

Konferencja była skierowana do nauczycieli LSP oraz do pracowników naukowo-dydaktycznych i doktorantów zajmujących się nauczaniem LSP, dyskursem LSP a także do tłumaczy zajmujących się przekładem LSP.

 

W tegorocznej edycji wydarzenia uczestniczyli również fizjoterapeuci, ratownicy medyczni oraz wykładowcy na kierunku fizjoterapia i ratownictwo medyczne, którzy w swojej pracy zawodowej oraz naukowo-dydaktycznej korzystają z materiałów obcojęzycznych.

 

/asz, 05.12.2016/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy