Informacje

Jubileusz 6-lecia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB

W dniu 11 stycznia 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości jubileuszowe 6-lecia istnienia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych. Z tej okazji w Uczelni gościł nadinsp. Andrzej Szymczyk, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Ponadto w uroczystościach udział wzięli partnerzy instytucjonalni i biznesowi Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a także studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe i uczniowie szkół ponagimnazjalnych z klas o profilu mundurowym.

 

Inicjatywa była okazją do podsumowania dotychczasowej działalności i wkładu Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w promocję edukacji z zakresu bezpieczeństwa, kształcenia młodzieży, studentów i reprezentantów służb mundurowych oraz syntezę wybranych aktywności podmiotów specjalistycznych, działających na rzecz bezpieczeństwa.

 

 - To wyjątkowe w skali kraju Centrum popularyzujące edukację dla bezpieczeństwa, które odgrywa szczególną rolę, zwłaszcza w czasach, gdy rośnie ryzyko zagrożeń na wszystkich płaszczyznach życia społecznego i publicznego. To wiodący ośrodek kształtowania patriotycznych postaw młodych ludzi - mówiła prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Wykład  inaugurujący wydarzenie wygłosił nadinsp. Andrzej Szymczyk, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji. Uroczystości uświetniła również prezentacja umiejętności i technik działania Grupy Szybkiego Reagowania WSB oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

 

W drugiej części jubileuszowych obchodów przewidziano praktyczne warsztaty dla studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe oraz uczniów klas mundurowych województwa śląskiego  i małopolskiego.

 

W ramach uroczystości na dziedzińcu Uczelni odbył się również pokaz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policj, pokaz z udziałem psów Policyjnych. Uczestnicy mogli również podziwiać sprzęt policyjny i strażacki.

 

Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych działając w strukturach Uczelni jest unikalną w skali kraju jednostką realizującą kompleksowy program edukacyjny dla kandydatów do pracy w służbach mundurowych, takich jak: Wojsko Polskie, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Celna, Służba Więzienna, Straż Miejska, administracja rządowa i samorządowa, oraz inne podmioty specjalistyczne działające na rzecz bezpieczeństwa.


Relacja filmowa z wydarzenia:

 


/asz, 11.01.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji