Specjalność

Tryb: Stacjonarne Zapisz się
Tryb: Zaoczne Zapisz się
  • Czego się nauczysz?

• dobrze komunikować się w języku angielskim – do rozpoczęcia studiów nie jest konieczna zaawansowana znajomość języka angielskiego, jednak na pierwszym roku kładziemy ogromny nacisk na bardzo intensywną naukę języka, która wymaga dużego nakładu pracy własnej i zaangażowania studenta
    • poprawnego wykorzystywania języka angielskiego w różnych sytuacjach społecznych,
    • swobodnego wyrażania sądów, opinii, argumentowania,
    • posługiwania się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu,
    • posługiwania się językiem angielskim biznesowym,
    • poprawnego redagowania tekstów
  • Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego wielu naszych nauczycieli  ma doświadczenie praktyczne!  Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, masz możliwość osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy.

Partnerem Akademii WSB jest Kilgray Translation Technologies. Dzięki tej współpracy studenci filologii angielskiej od podstaw otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania MemoQ - komputerowego narzędzia wspierającego profesjonalne tłumaczenia. Po skończeniu studiów mogą dokonać zakupu na preferencyjnych warunkach.

• Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Praktyczna nauka języka
    • Językowa obsługa biznesu i korespondencja handlowa
    • Język angielski w zarządzaniu i marketingu
    • Wstęp do przekładoznawstwa
    • Literaturoznawstwo
    • Fonetyka
    • Kulturoznawstwo
    • Językoznawstwo
    • Gramatyka opisowa
  • Rekomendacje

Dla wszystkich z Państwa, którzy marzą o zawodzie filologa, ale nie są pewni swoich umiejętności językowych, przygotowaliśmy wyjątkową specjalność Business English. Z jednej strony intensywna nauka języka angielskiego na pierwszym roku studiów pozwoli Państwu nabrać kompetencji językowych niezbędnych do realizacji kształcenia z zakresu filologii angielskiej. W kolejnych semestrach poznają Państwo zagadnienia związane ze studiowanym kierunkiem, ale również specjalistyczne słownictwo biznesowe, które pozwoli Państwu swobodnie poczuć się na rynku pracy.

dr Patrycja Mickiewicz, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych w Akademii WSB

• Opłaty

Filologia angielska - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 395 zł 150 zł* 415 zł 150 zł* 415 zł 415 zł