Kierunek

PROGRAMOWANIE I INFORMATYKA W SZKOLE - STUDIA KWALIFIKACYJNE

Tryb: Hybrydowe

Studia od Października 2022 r.

• 1.     Podstawa prawna:

·         Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela
    ·         Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r. poz. 1575 ze zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450)

• Praca

Adresatami studiów są osóby z uprawnieniami pedagogicznymi, absolwenci studiów I i II stopnia lub jednolitych magisterskich, którzy chcą uzyskać przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej

Kwalifikacje i kompetencje:
    Uzyskane kwalifikacje uprawniają do nauczania programowania i informatyki we wszystkich typach szkół (od szkoły podstawowej do ponadpodstawowej), w zależności od poziomu posiadanego wykształcenia podstawowego( licencjat/magisterskie) Studia podyplomowe z zakresu „Nauczania kolejnego przedmiotu” mają charakter kwalifikacyjny.

• Opłaty

17.  Kreowanie wizerunku nauczyciela w mediach społecznościowych

18.  Praktyka

Liczba godzin: 480

Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

• Cel

Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć w ramach przedmiotu ''Informatyka'' oraz ''Technologia informacyjna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych''. Absolwenci studiów uzyskują wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające przedstawiać uczniom problemy informatyczne, uczyć typowych metod rozwiązywania problemów algorytmicznych, a także wykształcić umiejętności korzystania z programów narzędziowych i edukacyjnych.

• Wykładowcy

Kadrę wykładowców i trenerów stanowią pracownicy naukowi Akademii WSB, pedagodzy i doświadczeni praktycy.

• Informacje dodatkowe

Dni uczęszczania: środa, czwartek w godz. 16:15-20:30

Część zajęć w formule online.

Sprawdź dostępność miejsc
 *

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Akceptuj Więcej informacji