Kierunek

TERAPIA RĘKI - KURS NADAJĄCY UPRAWNIENIA CERTYFIKOWANEGO TERAPEUTY RĘKI - WEBINARIUM

Akademia WSB zaprasza na szkolenie "Terapia ręki - kurs nadający uprawnienia certyfikowanego teraputy ręki" prowadzone w formie webinarium (transmisja online na żywo). Szkolenie odbędzie się poprzez platformę zoom - rekomendujemy użycie mikrofonu oraz kamery, które umożliwiają aktywny udział uczestnikom.

Terminy szkolenia 3-dniowego:

08.05.2023 godz.15.00-21.00

09.05.2023 godz.16.00-19.00

11.05.2023 godz.16.00-19.00

Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia zostaną wysłane pocztą.

Uczestnicy: szkolenie jest dedykowane dla osób posiadających kwalifikacje z zakresu pedagogiki lub fizjoterapii

Koszt szkolenia: 500 zł
Dla Słuchaczy i Absolwentów Akademii WSB 50 zł bonifikaty

• Cele kursu:

Zaznajomienie uczestników z szeroko pojętym tematem terapii ręki oraz z czynnikami zaburzającymi sprawność ręki. Przekazanie wiedzy w zakresie oceny zdolności ruchowych kończyny górnej, napięcia mięśni, integracji odruchów, chwytu. Nauka praktycznego  zastosowania metod terapeutycznych w terapii ręki, a także kształtowanie umiejętności i kompetencji w zakresie technik oraz metodyki w terapii ręki.

• Efekty kształcenia:

Uczestnik:

• posiada wiedzę teoretyczną w zakresie terapii ręki
    • definiuje pojęcia w zakresie terapii ręki
    • zna testy diagnostyczne stosowane w terapii ręki
    • umie przeprowadzić testy funkcjonalne;
    • zna różne rodzaje metod, technik w terapii ręki
    • dobiera właściwe techniki i metody terapii ręki
    • zna schemat zajęć
    • potrafi rozpoznać reakcje fizjologiczne organizmu w trakcie stosowania technik terapii ręki
    • wykonuje samodzielnie wybrane zabiegi terapii manualnej
    • potrafi współpracować, komunikować się z podopiecznymi jego rodziną
  • Terapia ręki to przede wszystkim:

• usprawnianie małej motoryki
    • wspomaganie precyzji ruchów rąk
    • wyuczenie zdolności skupienia uwagi
    • wzmacnianie koncentracji uwagi
    • poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej
    • poprawa umiejętności chwytu
    • przekroczenie linii środkowej ciała
    • osiągnięcie samodzielności w podstawowych czynnościach życiowych
  • Opłaty:

Koszt szkolenia:  500 zł

Dla Słuchaczy i Absolwentów Akademii WSB 50 zł bonifikaty

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program kursu:

Treści merytoryczne:

1. Anatomia prawidłowa funkcjonalna kończyny górnej
    2. Diagnostyka. Zakresy ruchu, siła mięśniowa - aspekt fizjoterapeutyczny
    3. Dysfunkcje i nieprawidłowości w obrębie kończyny górnej (motoryka duża i mała) - aspekt fizjoterapeutyczny
    4. Etapy rozwoju motorycznego i funkcjonalnego kończyny górnej - aspekt pedagogiczny
    5. Dysfunkcje i nieprawidłowości w obrębie kończyny górnej (motoryka duża i mała) - aspekt pedagogiczny
    6. Diagnostyka. Zakresy ruchu, siła mięśniowa - aspekt pedagogiczny
    7. Etapy rozwoju motorycznego i funkcjonalnego kończyny górnej - aspekt fizjoterapeutyczny
    8. Grafomotoryka
      Warsztaty terapeutyczne - aspekt fizjoterapeutyczny
    9. Elementy metod terapeutycznych wykorzystywanych w terapii ręki: NDT-Bobath, PNF, Kinesiotaping, zaopatrzenie ortopedyczne, terapia SI, medycyna fizykalna
      Warsztaty terapeutyczne - aspekt pedagogiczny
    10. Opracowanie programu terapeutycznego
      Schemat zajęć: przykłady zabaw, ćwiczeń, technik wykorzytywanych w terapii ręki

mgr Marta Ir

Wykładowca Akademii WSB. Terapeuta, pedagog specjalny z ponad 25 letnim stażem, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem, trener TUS SST. Członek Zespołu Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Wesołe Słoneczka” z oddziałami integracyjnymi w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Snoezelen – Sala Doświadczeń Świata.

dr n. med. Paulina Głowacka-Stalmach

Fizjoterapeuta, specjalista w zakresie rehabilitacji  kardiologicznej i ortopedycznej, terapeuta manualny, szkoleniowiec metody Kinesiotaping i kursów specjalistycznych dla fizjoterapeutów.  Popularyzatorka nauki od 2014 roku prowadząca liczne wykłady i laboratoria z zakresu medycyny oraz fizjoterapii (m.in. Festiwal Nauki, Uniwersytet  Dziecięcy, Letnia Akademia Seniora). Koordynatorka projektów dla dzieci m.in. w zakresie profilaktyki wad postawy oraz chorób cywilizacyjnych.