Informacje

Grafika komputerowa i multimedia

ATUTY:

- zajęcia w nowoczesnych laboratoriach, wyposażonych w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt komputerowy (wysokowydajne stacje graficzne) oraz oprogramowanie (m.in. Adobe Photoshop, Corel Draw, 3ds Max, AutoCAD, Gimp, Bleneder),

- wśród wykładowców przedstawiciele agencji reklamowych i interaktywnych,

- w trakcie studiów słuchacz tworzy własne portfolio.

 

Zapisz się

Partnerzy:


Abako

Rekomendacja:

Absolwenci kierunku Grafika Komputerowa i Multimedia są wykwalifikowanymi specjalistami mogącymi podjąć pracę przede wszystkim w agencjach reklamowych, działach marketingu, wydawnictwach, we własnej firmie, a także w działach fotoskładu w drukarniach, redakcjach gazet. Praktyczna forma zajęć,  praca na komputerach z najnowszymi programami najczęściej wykorzystywanymi w świecie grafiki komputerowej, to efekt wypracowania przez słuchaczy w trakcie studiów własnego portfolio”.

 dr Katarzyna Kroczek-Wasińska
Wykładowca
Kierunku Grafika Komputerowa i Multimedia

CEL:

Studia mają na celu wykształcenie specjalistów zajmujących się tworzeniem projektów graficznych, projektowaniem materiałów reklamowych i wizualizacji multimedialnych, kreowaniem elementów identyfikacji wizualnej oraz profesjonalistów w zakresie przygotowania i przetwarzania wszelkich materiałów do druku w dziedzinie Desktop Publishing (DTP).

UCZESTNICY:

Studia adresowane są do osób zainteresowanych zdobyciem kompetencji niezbędnych w pracy grafika kreatywnego, rozwinięciem wyobraźni plastycznej i umiejętności projektowania graficznego, w szczególności do pracowników działów PR i reklamy, uczestniczących w tworzeniu wizerunku organizacji.

KWALIFIKACJE I KOMPETENCJE:

W ramach studiów słuchacze nabywają praktycznych umiejętności z zakresu projektowania elementów identyfikacji wizualnej firmy oraz kreowania materiałów reklamowych z wykorzystaniem użytkowej grafiki komputerowej.
Słuchacze poznają praktyczne aspekty projektowania materiałów reklamowych, tworzenia stron www, komputerowego przygotowania do druku, modelowania 3d oraz komputerowego wspomagana projektowania. Podczas realizacji studiów prezentowane są optymalne rozwiązania, dotyczące doboru odpowiednich narzędzi, metod i technik komputerowego projektowania graficznego.
Studia umożliwiają tworzenie projektów graficznych na potrzeby firmy, przygotowanie projektów pod kątem poligrafii oraz dobór odpowiedniej kompozycji fotografii reklamowej. Absolwent będzie potrafił wykonać wszystkie prace niezbędne do przygotowania projektów graficznych oraz materiałów do druku z uwzględnieniem specyfiki stosowanej techniki drukarskiej. Kwalifikacje absolwenta predysponują go do podjęcia pracy przede wszystkim w agencjach reklamowych, działach marketingu, wydawnictwach, we własnej firmie, a także w działach fotoskładu w drukarniach, redakcjach gazet, itd.

 

WYKŁADOWCY:

Zajęcia poprowadzą wysoko wykwalifikowani wykładowcy i eksperci z wieloletnim doświadczeniem praktycznym:

Wśród wykładowców:

dr Katarzyna Kroczek- Wasińska- artysta i pedagog. Zajmuje się grafiką cyfrową i multimedialną, interesuje multimediami i animacją, laureatka wielu nagród i wyróżnień, uczestniczka wystaw krajowych i zagranicznych, autor artykułów. 

dr Paweł Synowiec- specjalista z zakresu plakatu, i grafiki projektowej. Prowadzi zajęcia z zakresu projektowania komputerowego 3D.

PROGRAM:

1. Podstawy rysunku i kompozycji obrazu
2. Podstawy projektowania artystyczno - graficznego
3. Zasady fotografii reklamowej
4. Projektowanie komputerowe grafiki rastrowej
5. Prezentacja graficzna w sieci Internet
6. Projektowanie stron internetowych
7. Projektowanie elementów tożsamości wizualnej firmy
8. Komputerowe przygotowanie druku DTP
9. Projektowanie komputerowe 3D
10. Multimedia
11. Seminarium - Projekt

Studia kończą się własnym projektem, bez jego obrony.    

 

Liczba godzin: 180

 

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

3000

2460 

3000

2700

3000

2700 

3000

2700 

3000

2865 

3000

2730 

3000

2730 

Wysokość opłaty za studia dla absolwentów WSB (Bonifikata 20%) Wysokość opłaty z studia dla grupy pracowników z jedniej firmy (czesne dla 1 pracownika)* Wysokość opłaty za studia po zniżce rodzinnej ostatnia rata (300zł)* Wysokość opłaty za studia po bonifikacie terminowej do 15 lipca 300zł** Wysokość opłaty za studia po bonifikacie urodzinowej 5% Wysokość opłaty za studia po bonifikacie dla nauczycieli, którzy podejmują naukę na studiach innych niż pedagogiczne 10% Wysokość opłaty za studia po bonifikacie dla pracowników służb mundurowych 10%

Informacje:

Czas trwania: 2 semestry
Opłata: 3000 zł/rok (Czesne płatne w 7 ratach. W dniu zapisu: 300zł, 3x500zł, 2x450zł, 1x300zł)
Data rozpoczęcia: marzec 2014/październik

Zajęcia w:  WSB Dąbrowa Górnicza

Dni uczęszczania: soboty, niedziele co dwa tygodnie, w godzinach: 8:00-14:35

 

Powrót do: Start » Studia podyplomowe » Kierunki studiów podyplomowych » studia informatyczne

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji