Lekcja na zamówienie – projekt dla szkół ponadgimnazjalnych
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach XI Festiwalu Nauki pragnie zaproponować Państwu „LEKCJĘ NA ZAMÓWIENIE”, nowy rodzaj zajęć edukacyjnych, które mogą odbywać się u Państwa w szkołach bądź w siedzibie WSB. Celem „Lekcji na zamówienie” jest rozszerzenie programu kształcenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych o wybrane zagadnienia nauk ekonomicznych, technicznych, humanistycznych, społecznych i medycznych. Prowadzący zajęcia to pracownicy naukowi Wyższej szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z wieloletnim stażem i doświadczeniem w kontaktach z młodzieżą. Gwarantują oni przystępną, interesującą i praktyczną formę zajęć.
Szkoła, zainteresowana danym tematem, dokonuje rezerwacji jednego ze wskazanych terminów oraz wspólnie z organizatorem ustala, gdzie odbędzie się lekcja (siedziba szkoły / siedziba uczelni). Projekt jest bezpłatny!
UWAGA!
W jednej szkole mogą odbyć się maksymalnie dwie lekcje na zamówienie!!!
Artykuły
Skuteczna motywacja – klucz do sukcesu. Motywacja pod lupą
Mnemotechniki czyli gimnastyka umysłu dla Maturzystów
Translation from English into Polish as a means of creating new reality. (Tłumaczenie z języka angielskiego na język polski sposobem na tworzenie nowej rzeczywistości)
Zasady rozmieszczania dóbr w magazynie oraz biurku – dobre praktyki
Zapasy – koszty vs poziom obsługi klienta
System kodowania GS1
Idź na całość! Czyli jak telewizja z dobrego człowieka może zrobić bestię i o korzyściach z patrzenia na usta Pameli Anderson
Pięćdziesiąt twarzy zarządzania emocjami: fakty i mity
Emocje mają wpływ na wszystko w naszym życiu, dlatego tak ważne jest, aby nieustannie ćwiczyć je i rozwijać. Jeśli nauczymy się je właściwie nazywać i interpretować, zyskamy nową jakość w relacjach międzyludzkich. Umiejętne zarządzanie emocjami nie jest łatwe. Bo aby robić to dobrze, niezbędne są inne umiejętności związane z rozumieniem i postrzeganiem emocji. Jeśli chcemy nauczyć się rozumieć emocje, powinniśmy zacząć je analizować, żeby wiedzieć, jakie sytuacje wywołują w nas konkretne odczucia.
dr Maciej Witkowski - wykładowca akademicki. Adiunkt w Katedrze Socjologii Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, jego główne zainteresowania to psychologia społeczna, komunikacja, socjologia kultury.
czytaj więcej o Pięćdziesiąt twarzy zarządzania emocjami: fakty i mity
Programowanie aplikacji mobilnych
Cyberterroryzm. Wojna przyszłości?
Procesy klimatyczne - czynniki, przebieg, konsekwencje
Wirtualizacja i jej możliwości
Rola mózgu w uczeniu się
Finanse osobiste – jak planować przyszłość
Energetyka, ocieplenie klimatu i odnawialne źródła energii
Po co nam fizjoterapeuci?
Fizjoterapeuta to specjalista zajmujący się prowadzeniem profesjonalnej i kompleksowej rehabilitacji. Specjalistyczna wiedza i bogate doświadczenie pozwalają mu na niesienie pomocy Chorym. Dawniej pacjenci trafiali do fizjoterapeuty na zalecenie lekarza ortopedy, neurologa, reumatologa. Współcześnie, coraz częściej z problemem zdrowotnym zwracają się bezpośrednio do fizjoterapeutów, którzy pracują indywidualnie, bądź stanowią część zespołu terapeutycznego. Współcześnie fizjoterapeuci coraz częściej ukierunkowują się w swojej pracy na terapię określonego rodzaju zaburzeń. W JAKI SPOSÓB?? Zapraszam na wykład.
dr Paulina Głowacka – wykładowca i członek zespołu fizjoterapeutów w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej;