Lekcja na zamówienie - projekt dla szkół ponadgimnazjalnych

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach VII  Festiwalu Nauki pragnie zaproponować Państwu „LEKCJĘ NA ZAMÓWIENIE”, czyli nowy rodzaj zajęć edukacyjnych, które mogą odbywać się u Państwa w szkołach bądź w siedzibie Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Celem „Lekcji na zamówienie” jest rozszerzenie programu kształcenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych o wybrane zagadnienia nauk ekonomicznych, technicznych, humanistycznych, społecznych i medycznych. Prowadzący zajęcia to pracownicy naukowi Wyższej szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z wieloletnim stażem i doświadczeniem w kontaktach z młodzieżą. Gwarantują oni przystępną, interesującą i praktyczną formę zajęć.

Szkoła, zainteresowana danym tematem, dokonuje rezerwacji jednego ze wskazanych terminów oraz wspólnie z organizatorem ustala, gdzie odbędzie się lekcja (siedziba szkoły/siedziba uczelni). Projekt jest bezpłatny!

Artykuły

Czas to pieniądz. Czyli jak zarządzać własnym czasem.

Peter Drucker pisze, że spośród wszystkich zasobów „czas jest zasobem wyjątkowym (...) ponieważ nie można wynająć, zająć, kupić, ani w jakikolwiek sposób uzyskać więcej czasu (...) Podaż czasu jest całkowicie nieelastyczna. Niezależnie od skali popytu podaż czasu nie wzrasta. Dla czasu nie ma ceny ani krzywej użyteczności krańcowej. Co więcej, czas ulega całkowitemu zużyciu i nie można go zachować. Czas wczorajszy przeminął na zawsze i nigdy nie wróci. I dlatego czasu zawsze brakuje". /P. Drucker, Menedżer skuteczny, Wydawnictwo Czytelnik, Kraków 1994/

Komu zatem czas wymyka się z rąk, wymyka mu się z rąk całe życie. Czas decyduje o naszym osobistym sukcesie lub porażce. Czas to nasz największy kapitał. Jeśli ktoś nie potrafi nim zarządzać, nie będzie niczym innym dobrze zarządzać.

 

dr inż. Łukasz Wróblewski – doktor nauk ekonomicznych, muzyk, Dziekan Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie, wykładowca w Katedrze Zarządzania i Inżynierii Produkcji WSB, współpracował z New York Philharmonic czy The Metropolitan Opera, co zaowocowało serią autorskich artykułów naukowych. Organizator przedsięwzięć artystycznych, autor wielu publikacji poświęconych marketingowi i zarządzaniu w kulturze. Członek Śląskiego Towarzystwa Marketingowego i Stowarzyszenia Menedżerów Kultury.

czytaj więcej o Czas to pieniądz. Czyli jak zarządzać własnym czasem.

Absolwent w krainie dyplomów, czyli edukacja oparta na rzeczywistych efektach uczenia się. Zmiany na rynku pracy, dyplom na każdą okazję, łatwiej o pracę w Europie.

Jak będziemy się uczyć w najbliższej przyszłości,  nowy sposób myślenia – uczenie się przez całe życie, nowe podejście – najważniejsze są efekty uczenia się: wiedza, jaką dysponujemy, umiejętności oraz kompetencje społeczne, nowy sposób porządkowania kwalifikacji i nowe możliwości ich zdobywania – kwalifikacje będą czytelne dla pracodawcy, edukacja w szkole i poza nią, chmury edukacyjne, e-learning, centra karier – o tym dowiecie się Państwo podczas wykładu.

 

Roma Rojowska – doradczyni zawodowa, działa w przestrzeni społecznej Cieszyna na rzecz edukacji obywatelskiej oraz na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem lokalnym, przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Cieszynie, inicjuje i realizuje projekty wspierania przedsiębiorczości.

czytaj więcej o Absolwent w krainie dyplomów, czyli edukacja oparta na rzeczywistych efektach uczenia się. Zmiany na rynku pracy, dyplom na każdą okazję, łatwiej o pracę w Europie. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji