Informacje

Liderzy Europy w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy

Ponad 200 uczniów częstochowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w edukacyjnej grze ekonomicznej, przeprowadzonej w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Liderzy Europy to wirtualna podróż po europejskich stolicach, nauka oszczędności i budowania relacji między uczestnikami.

Wydarzenie odbyło się w środnę 27 kwietnia 2016 r.w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.

 

Podstawowym celem gry jest edukacja młodzieży w zakresie ekonomii i finansów, jak również promocja przedsiębiorczości i kreatywnego myślenia. Zadaniem drużyn było zwiedzenie pięciu europejskich stolic, przy wyborze odpowiedniej strategii podróży, środka transportu oraz maksymalizacji oszczędności. W trakcie rozgrywki uczestnicy odpowiadali na pytania, sprawdzające ich wiedzą z zakresu ekonomii, finansów i bankowości. Premia pieniężna za poprawną odpowiedź uzależniona była od stopnia jego trudności. Zwycięska drużyna „zdobyła” pięć metropolii oraz zgromadziła na swoim koncie największą sumę pieniędzy, uzyskaną za prawidłowe odpowiedzi oraz rozwiązane zadania.

 

Grę dla młodzieży poprowadzili pracownicy Banku Zachodniego WBK z Grupy Santander.

 

Akademia Młodego Przedsiębiorcy

 

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to cykl spotkań dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem jest rozwój postaw przedsiębiorczych, a także rozbudzenie potencjału twórczego wśród młodych ludzi. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem innowacyjnych metod i narzędzi, których zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji, lecz wspieranie go poprzez organizowanie m.in. interaktywnych wykładów, kreatywnych warsztatów, a także interesujących spotkań z przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi oraz przedstawicielami świata biznesu, którzy w przystępny i atrakcyjny sposób dzielą się z uczestnikami zajęć swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Organizatorem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta Częstochowy. Honorowy patronat nad projektem objęła Loża Częstochowska Business Centre Club.

 

Szczegółowych informacji na temat wykładów udziela koordynator projektu - Pani Katarzyna Łopacińska, tel. 32 295 93 15, e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl. Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach Akademii serdecznie zapraszamy do kontaktu.


Udział w projekcie jest bezpłatny.


Organizatorzy:

 

LOGO

LOGO

 

Patronat:

bcc

 Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji