Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Maciej Reluga, główny ekonomista BZ WBK, Członek Rady Gospodarczej i Doradca Premiera gościem WSB

Sytuacja na rynku pracy, dostosowanie procesu kształcenia do wymogów pracodawców, budowanie długofalowych relacji środowiska akademickiego ze sferą praktyki biznesowej były tematem uroczystego posiedzenia Rady Ekspertów WSB. Gościem honorowym spotkania był Maciej Reluga - główny ekonomista BZ WBK, Członek Rady Gospodarczej i Doradca Premiera.

 - Specyfika rynku pracy, dynamiczne zmiany zachodzące w jego strukturze wymagają zarówno od pracowników jak i pracodawców szybkiej reakcji. Dostrzegam tu rolę uczelni wyższych, a przede innowacyjnych rozwiązań takich jak program „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”, który realizuje Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Stały kontakt z potencjalnymi pracodawcami pozwala studentom oswoić się z ich wymaganiami, a jednocześnie uczy pewności siebie i kształci dojrzałość i świadomość – mówił Maciej Reluga.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz reprezentanci partnerów biznesowych Uczelni.

 

 

 

Maciej Reluga

  • Członek Rady Gospodarczej KPRM- Uczestniczy w posiedzeniach Rady Gospodarczej. Opiniuje projekty regulacji prawnych oraz ocenia realizację celów gospodarczych i społecznych rządu.
  • Główny ekonomista w Banku Zachodnim WBK S.A.
  • Wcześniej pracował w ING Banku Śląskim jako ekonomista oraz w Narodowym Banku Polskim jako analityk w Departamencie Statystyki.
  • Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu ilościowych metod w ekonomii. Ukończył również roczny program z zarządzania finansowego na Uniwersytecie Namur (Belgia)
.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy