Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Międzynarodowa współpraca ośrodków akademickich w ramach Projektu Wyszehradzkiego

Mobilność kadry akademickiej, wymania studencka oraz wspólne zajęcia dydaktyczne to zakres działań w ramach Projektu Wyszehradzkiego realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej i instytucje partnerskie. Jedną z nich jest Morawska Wyższa Szkoła w Ołomuńcu.

W projekcie uczestniczy także przedstawiciel władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowy Górniczej: dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, który w dniu 20-21 kwietnia 2017 roku dzielił się w Ołumuńcu swoim praktycznym doświadczeniem z grupą przyszłych menedżerów.

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (ang. International Visegrad Fund) – utworzony na mocy umowy zawartej 9 czerwca 2000 r. przez Grupę Wyszehradzką projekt mający na celu finansowe wspieranie międzynarodowych inicjatyw. Umowa zawarta została pomiędzy Republiką Czeską, Republiką Węgierską, Rzeczpospolitą Polską i Republiką Słowacką. Siedziba Funduszu znajduje się w Bratysławie. Oficjalny język Funduszu to język angielski.

 

Celem Funduszu jest wsparcie współpracy pomiędzy państwami Grupy Wyszehradzkiej oraz ich wspólna reprezentacja w państwach trzecich, szczególnie w obszarze:

  • współpracy kulturalnej
  • wymiany naukowej, badań naukowych i współpracy w dziedzinie edukacji
  • wymiany młodzieży
  • współpracy przygranicznej
  • turystyki.

/asz, 25.04.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy