Nasi Studenci

Przedstawiamy Studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To dzieciaki pełne pasji, ciekawe świate, otwarte na to, co nowe i niezwykłe.

 

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy Was współpracy przy aktualizacji tej podstrony. Zdjęcia i opisy Waszych dzieci (Studentów CUD-u) możecie przesyłać na adres: cud@wsb.edu.pl.

__________________________________________________________________MARTA ZDEJSZY

 

Mam na imię Marta. Chodzę do 3 klasy Szkoły Podstawowej w Cieszynie i mam 9 lat. Najbardziej lubię rysować i biegać. Moja ulubiona książka to "Harry Potter" oraz "Nela mała reporterka". Przyjemność sprawia mi pisanie opowiadań. Moja ulubiona pora roku to zima. Lubię oglądać Scooby Doo i Brygadę Detektywów. Uwielbiam jeść słodycze i tropikalne owoce. Często borę udział w konkursach plastycznych, sportowych i naukowych. Chciałabym mieć zwierzątko. W przyszłości chciałabym zostać projektantką wnętrz. Pozdrawiam - Marta Zdejszy.
MAREK PISIUT


Cześć, nazywam się Marek, mam 8 lat i chodzę do drugiej klasy. W przyszłości chcę zostać wynalazcą. Bardzo lubię eksperymenty i wynalazki, najróżniejsze mechanizmy i roboty. Gram w piłkę nożną, pływam, jeżdżę na rowerze i uwielbiam klocki lego – bardzo lubię budować bez instrukcji - tworzyć swoje roboty i „wynalazkowe" pojazdy. Lubię brać udział w warsztatach i móc robić wszystko sam;). Czekam na wykład o drukarkach 3D, a najbardziej cieszyłbym się z wykładu o robotach i silnikach:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FILIP WALICA

 

Hej! Mam na imię Filip, mam 5 lat i mieszkam w Marklowicach Górnych. Jestem jeszcze przedszkolakiem, ale już w grupie starszaków. Bardzo lubię spędzać aktywnie czas: chodzę na basen oraz uczestniczę w zajęciach ju-jitsu w UKS NAKANO Pogwizdów. Jestem fanem siatkówki, a moją ulubioną drużyną jest Jastrzębski Węgiel. Razem z tatą chodzimy na wszystkie mecze tej drużyny, które odbywają się w Jastrzębiu Zdroju. Lubię także uczyć się języków obcych: w przedszkolu uczę się angielskiego, a „maminka" uczy mnie języka czeskiego. Wieczory spędzam z rodzicami: układamy puzzle lub gramy w planszówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAJA MACURA

 

Witam:)! Mam na imię Maja, mam 9 lat, chodzę do trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Drogomyślu. Bardzo lubię jeździć na deskorolce, hulajnodze i rowerze. Od czterech lat uczęszczam do Szkółki Pływackiej, gdzie poznałam wiele fajnych kolegów i koleżanek, z którymi w sezonie zimowym i letnim brałam już kilka razy udział w obozach sportowych. W wolnych chwilach zamykam się w swoim pokoju, wyciągam kredki, kartkę papieru i rysuję. Oprócz zajęć na basenie uczęszczam również na lekcje nauki gry na pianinie, miałam już okazję wystąpić na kilku małych koncertach oraz chętnie uczę się języka angielskiego.


Do Cieszyńskiego Uniwersytetu dla Dzieci chodzę już trzeci rok i bardzo mi się tam podoba. Ostatnio brałam udział w warsztatach fotograficznych, na których uczymy się jak zrobić fajne zdjęcia co na pewno mi się przyda. Bardzo lubię zajmować się młodszym bratem. W przyszłości chciałabym zostać nauczycielką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAJA MARCHEWKA

 

Hej! Mam na imię Maja. W grudniu 2015 roku skończę 10 lat. Jestem uczennicą klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie. Bardzo lubię śpiewać i tańczyć. Od trzech lat uczęszczam do Szkoły Muzycznej w Czeskim Cieszynie, gdzie uczę się gry na pianinie. Moja przygoda z CUD-em trwa już piąty rok i nadal nie nudzę się na proponowanych zajęciach. Ostatnio wzięłam udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez CUD i odkryłam swoją nową pasję... malowanie światłem! W przyszłości chciałabym zostać malarką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALWINA OCHMAN

 

Cześć! Mam na imię Malwinka i mam 7 lat. W tym roku rozpoczęłam naukę w I klasie w szkoły Podstawowej nr 6 w Cieszynie. Lubię malować, gotować, lepić ciasteczka i spędzać czas w gronie koleżanek. Moją ulubioną bajką jest „Jej wysokość Zosia" oraz „Kraina Lodu", a postacią Elsa. W wolnym czasie tańczę i jeżdżę na łyżwach. Od 3 lat należę do Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej. Czwarty rok uczę się grać na pianinie, należę również do Klubu Sportowego MOSiR w Cieszynie. W poszukiwaniu wyzwań i nowych doświadczeń postanowiłam się zapisać na CUD, gdzie będę mogła zdobyć nowe wiadomości. W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką, logopedą albo otworzyć własną restaurację bądź kawiarnię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOMINIKA KARCZ

 

Witam! Jestem Dominika, mam 8 lat i chodzę do 2 klasy szkoły podstawowej w Goleszowie. Bardzo się cieszę, że mogę uczęszczać na zajęcia CUD. Ssą bardzo ciekawe. W przyszłości chcę zostać architektem wnętrz lub projektantką ubrań. Lubię malować i różne prace artystyczne. Uwielbiam psy i koty. Mam pieska rasy shih- tzu o imieniu Lora i kotkę Pusię. Interesuję się fotografiką, lubię również gry i filmy. Moje największe marzenie to wyjechać do USA do Los Angeles, tam znajduję się studio Nickelodeon. Chciałabym zobaczyć moją ulubioną aktorkę.

Pozdrawiam, Dominika. 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji