Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Spektakl na niebie zakończony

Noc na Pogorii III z 12 na 13 sierpnia była wyjątkowa, rozświetlona spadającymi gwiazdami. Obserwatorzy, którzy spędzili ten czas z nami, na długo zapamiętają cudowny widok. I będą czekać na spełnienie życzeń.

Noc Spadających Gwiazd, którą po raz piąty zorganizowaliśmy na dąbrowskiej plaży, zaczęła się wcześnie, bo już o 9:30. Trzyosobowe zespoły musiały pokonać trasę dookoła Pogorii III w ramach Międzypokoleniowych Podchodów Rowerowych. Na trasie zaplanowano punkty kontrolne z ciekawymi zadaniami do wykonania. Na mecie czekały dyplomy, upominki oraz ognisko z kiełbaskami. Po południu można było wziąć udział w Jodze Śmiechu oraz marszu z kijkami Nordic Walking. Przez cały dzień najmłodsi uczestniczyli w konkursach plastycznych i zawodach sportowych o tematyce związanej z gwiazdami, niebem i lataniem.


Uczestnicy chętnie przebywali w przygotowanej przez nas Strefie Chilloutu, podczas chwili relaksu korzystali z gier planszowych, piłkarzyków i brali udział w konkursach. Słuchali również ciekawego wykładu "Astrolabium Kopernika, oktant i superteleskop, czyli jak odkrywano niebo dawniej i dziś" oraz oglądali pokaz naukowy "Wszechświat bez tajemnic" połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk.


Wieczorem zgasły światła. I rozpoczął się spektakl. Wszyscy zapatrzeni byli w niebo i podziwiali spadające gwiazdy, grające tej nocy pierwszoplanową rolę.

 

Organizatorem wydarzenia była Akademia WSB, a partnerem inicjatywy Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.


/mb, mpm, 13.08.2018/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy