Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu partnerem WSB

fot. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

fot. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

W poniedziałek 4 sierpnia 2014 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu gościli przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki WSB, Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych oraz prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka z Katedry Zarządzania. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu reprezentował Komendant – płk SG Marek Woszczatyński.

W trakcie wizyty odbyło się uroczyste  podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Uczelnią a Ośrodkiem. Głównym celem porozumienia jest wspólne realizowanie przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo–rozwojowych, a także współpraca w zakresie tworzenia i opracowywania specjalności, programów kształcenia, programów studiów podyplomowych dotyczących bezpieczeństwa narodowego oraz innych obszarów tematycznych zgodnych z profilem działalności obu Partnerów.

 

Strony porozumienia zobowiązały się do współdziałania w organizacji konferencji i seminariów, natomiast przedstawiciele OSS SG wejdą w skład komitetów programowych konferencji organizowanych przez WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

Wizyta przedstawicieli WSB była okazją do zaprezentowania władzom Uczelni potencjału infrastrukturalnego Ośrodka, w tym m.in. nowocześnie wyposażonych pracowni osmologicznych, w których psy odbywają regularne szkolenia z zakresu wykrywania środków odurzających, materiałów wybuchowych i innych. Przewodnicy wraz ze swoimi zwierzętami  swoje praktyczne umiejętności ćwiczą na specjalne wyposażonym placu, a także na obiektach szkoleniowych (m.in. w samolocie i wagonie kolejowym).

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy