Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panel "Rozwój Klastrów. Tak! Tylko jak?" w ramach V EKMŚP z udziałem dr Marcina Lisa

Jaki jest stan rozwoju klastrów w Polsce i w Europie w świetle badań prowadzonych przez m.in. Europejski Sekretariat Analiz Klastrowych i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości?  W jakim kierunku rozwijają się klastry w Polsce, a w jakim w Europie Czy standardy i jakość zarządzania w klastrach to  wymysł administracji czy kalkulacja biznesowa? Na jakie wsparcie publiczne na poziomie regionalnym, krajowym i ponadnarodowym mogą liczyć klastry w Polsce? Czy dynamiczny rozwój klastrów w Polsce zależy tylko od wsparcia publicznego?

W dniu 13 października w ramach V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach  w panelu „Rozwój Klastrów. Tak! Tylko jak?" spotkali się polscy eksperci z zakresu klasteringu, wśród nich dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich.

 

dr Marcin Lis - Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB, Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB, ekspert w zakresie systemów jakości, zarządzania projektami i innowacjami systemów zintegrowanych, zaangażowany w rozwój i działalność wielu klastrów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym. Współorganizator Światowego Kongresu Klastrów. Jeden z inicjatorów uruchomienia unikalnych studiów podyplomowych na kierunku: Menedżer Klastra Executive MBA, realizowanych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

 

 

 

W gronie panelistów znalezli się także:

 

  • Dr Mateusz Górka, Członek Zarządu Polskiego Klastra Aluminium, posiadającego status Krajowego Klastra Kluczowego,
  • Jakub Karp, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Ekspert certyfikowany przez Europejski Sekretariat Analiz Klastrowych (ESCA),
  • Jerzy Majchrzak, Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki,
  • Kazimierz Murzyn, Prezes Zarządu Fundacji Klaster LifeScience z K rakowa,
  • Joanna Podgórska, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
  • Katarzyna Walczyk-Matuszyk, Zastępca Dyrektora ds. Innowacji Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE,
  • Piotr Wojaczek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

 

 

Wykładowcy, eksperci i praktycy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, jak co roku, na zaproszenie organizatorów są uczestnikami Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie, podczas którego spotykają się najwybitniejsi przedstawiciele świata biznesu, samorządu i nauki odbywa się 12-14 października 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw już na stałe zapisał się w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

 

ZOBACZ EKSPERTÓW WSB PODCZAS V EUROPEJSKIEGO KONGRESU MŚP W KATOWICACH

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy