Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Pani prof. Jadwiga Stawnicka, dyrektorem Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB w Dąbrowie Górniczej

Pani prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka z dniem 1 grudnia 2016 roku objęła funkcję Dyrektora Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Profesor Jadwiga Stawnicka jest wybitnym autorytetem z obszaru komunikacji kryzysowej, bezpieczeństwa, psychologii konfliktu i lingwistyki kryminalistycznej. Szeroko współpracuje z służbami mundurowymi w zakresie naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym. Jest autorką ponad 160 publikacji, w tym 11 monografii naukowych, 7-miu monografii poświęconych tematyce funkcjonowania Policji.
 
Członek Rady Naukowej Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych, ośrodka badań lingwistyki kryminalistycznej na potrzeby wymiaru sprawiedliwości, a także towarzystw krajowych i międzynarodowych, członek Rady Naukowej czasopisma „Policja 997”,  Rady Naukowej czasopisma „Perspektywy Edukacyjno-Społeczne”.
 
Przewodnicząca komitetów naukowych i uczestnik konferencji i seminariów poświęconych zagadnieniom komunikowania kryzysowego.  Pierwsza w Polsce biegła  z zakresu Lingwistyki kryminalistycznej (analiza cyberstalkingowa, profilowanie językowe nadawcy komunikatu).  Inicjatorka debat społecznych i konferencji naukowych.
 
Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB w Dąbrowie Górniczej realizuje kompleksowy program edukacyjny dla kandydatów do pracy w Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych oraz pracowników tych służb.
 
Wysoka jakość i praktyczny profil kształcenia gwarantują, bilateralne porozumienia z służbami mundurowymi (m.in. Komendą Główną Policji, Wojskową Komendą Uzupełnień w Będzinie, Śląskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu, Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Katowicach, Wojskową Komendą Uzupełnień w Będzinie, Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP), zaangażowanie studentów w działalność elitarnej Grupy Szybkiego Reagowania  oraz szereg konferencji i wydarzeń naukowych, stanowiących forum wymiany wiedzy i doświadczeń z obszaru bezpieczeństwa.
 
W ofercie Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych znajdują się studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe – Sprawdź szczegóły oferty - LINK
 
/asz, 06.12.2016/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy