Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Perspektywy zawodowe i wynagrodzenia w branży TSL

Świat transportu, spedycji i logistyki dynamicznie się rozwija. Osoby, które chcą rozpocząć swoją karierę w zawodzie kierowcy lub magazyniera, mają przed sobą wiele możliwości. Choć zarobki w tej branży są zróżnicowane, zdobywanie nowych uprawnień gwarantuje wyższą pensję.

Kariera w sektorze TSL

W transporcie i logistyce jedną z najbardziej istotnych kwestii stanowi bezpieczne i terminowe dostarczenie towaru w wyznaczone miejsce, a także jego odpowiednie przechowywanie, co w późniejszym czasie przekłada się na zadowolenie klienta. Z tego powodu szczególnym zainteresowaniem pracodawców cieszą się właśnie kierowcy i magazynierzy. Według informacji podanych przez GUS branża TLS zatrudniała dwa lata temu ponad milion osób. Już w pierwszej połowie 2018 r. wskaźnik ten wzrósł aż o 7%, jak czytamy w raporcie Pracuj.pl „Nowe perspektywy pracy w świecie TSL”. Aby otrzymać posadę, trzeba wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem.


Zarobki magazynierów i kierowców

Pensje w tych zawodach uzależnione są nie tylko od doświadczenia kandydatów, ale również od lokalizacji i wielkości danej firmy. Na początku ścieżki zawodowej trzeba liczyć się z niższym wynagrodzeniem. Aby otrzymać lepiej płatne stanowisko, z reguły należy ukończyć specjalistyczny kurs. Przeciętna miesięczna pensja kierowcy kategorii C wynosi 3900 zł netto. Pracownicy z uprawnieniami C+E mogą liczyć na przeciętne zarobki w wysokości 4600 zł netto. Najwięcej zarobią osoby zajmujące się przewozami międzynarodowymi C+E. Ich wypłata może wynieść przeciętnie 6200 zł netto. Jeśli chodzi o magazynierów, osoba bez dużego doświadczenia zarobi przeciętnie 2500 zł netto. Brygadzista magazynu otrzymuje przeciętne wynagrodzenie w wysokości 3300 zł netto, a kierownik magazynu aż 6100 zł netto, co wynika z raportu „Nowe perspektywy pracy w świecie TSL”.


Rozwój technologii zmienia warunki pracy

Wszechobecna digitalizacja dotarła również do sektora transportu i logistyki. W halach magazynowych wprowadza się nowoczesne programy komputerowe, które usprawniają pracę całego zespołu. Nie należy się ich obawiać, wręcz przeciwnie – będą one pomocne w radzeniu sobie ze zmianami, które dokonają się w branży TSL już niedługo.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji