Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Podpisanie porozumienia o współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego w Warszawie

Wspólne projekty naukowo-badawcze, organizacja praktyk i staży studenckich, a także udział ekspertów Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie w opiniowaniu programu kształcenia na kierunku Transport w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej to główne założenia porozumienia, podpisanego przez prof. nadzw. dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB oraz Pana Krzysztofa Dyla, Prezesa UTK.

Spotkanie przedstawicieli Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie odbyło się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach 28 stycznia 2016 r. W rozmowach uczestniczyli również: prof. dr hab. inż. Marek Sitarz, Kierownik Katedry Transportu Szynowego WSB, dr inż. Aleksander Drzewiecki, Dyrektor Oddziału Terenowego UTK w Katowicach, a także dyrektorzy pozostałych departamentów UTK.

 

Mając na uwadze rozwój gospodarki oraz społeczne zapotrzebowanie łączenia nauki z przemysłem WSB oraz UTK zobowiązały się do nawiązania wzajemnej współpracy w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym w ramach działalności Katedry Transportu Szynowego WSB. Okazją do podpisania porozumienia były Dni Otwarte Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach, podczas których w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odbyło się spotkanie ekspertów i przedstawicieli branży kolejowej pn. „Razem tworzymy bezpieczną kolej”.


Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej od początku swojej działalności rozwija kształcenie na kierunkach szczególnie ważnych dla gospodarki.- Kierunek Transport jest nowością w ofercie kształcenia WSB. Zajęcia realizowane będą w formie studiów dualnych, co jest nowatorską metodą wykorzystywaną jedynie przez kilka uczelni w Polsce. Dualność oznacza łączenie zajęć realizowanych w uczelni z zajęciami odbywającymi się w specjalistycznych, branżowych zakładach pracy – mówi prof. dr hab. inż. Marek Sitarz, Kierownik Katedry Transportu Szynowego WSB. Atutami kierunku są również: zwiększona liczba godzin praktycznych, praktyki, staże i wizyty studyjne w partnerskich przedsiębiorstwach, możliwość uzyskania certyfikatów (m.in. audytora i pełnomocnika Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem, Utrzymania Ruchu oraz standardu IRIS) oraz realizowanie pracy dyplomowej z udziałem promotora pomocniczego – eksperta firmy partnerskiej.

 

Zostań profesjonalistą w branży transportowej!

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy