Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Polacy to naród z aspiracjami - Ryszrad Petru gościem WSB

Ryszard Petru

Ryszard Petru

Rola kształcenia praktycznego i zawodowego, współpraca nauki z biznesem, wyzwania z obszaru importu wiedzy i technologii były tematem spotkania ekonomisty Ryszarda Petru z przedsiębiorcami współpracującymi z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W wydarzeniu wzięli udział także wykładowcy, partnerzy Uczelni oraz  studenci.

- Nie wolno bać się zmian w systemie oświaty w sytuacji, gdy widzimy, że nie jest on idealny, wyłącznie z pobudek ekonomicznych, z obawy o miejsca pracy nauczycieli. Edukacja powinna być efektywna i praktyczna – przypomniał Ryszard Petru, zwracając szczególną uwagę na problem zaniechania kształcenia zawodowego i wciąż zbyt niskiego poziomu upraktycznienie kształcenia wyższego na wielu polskich uczelniach wyższych.

 

Zdaniem ekonomisty  niezwykłą rolę w procesie zmian gospodarczych odgrywa zacieśnienie współpracy ośrodków akademickich z przedstawicielami sektora gospodarki.  – Jednak wciąż w naszym kraju przepisy prawa premiują import technologii z zagranicy, zamiast wspierać rozwój krajowych podmiotów – mówił ekonomista.

 

Gość odniósł się także do obecnej sytuacji ekonomicznej w Grecji oraz do gospodarczych ambicji naszego kraju. – Polacy to naród z aspiracjami. Nie porównujemy się z Polską sprzed 20- tu lat, tylko pytamy dlaczego nie idziemy w tym samym kierunku, w którym podąża niemiecka gospodarka – zwracał uwagę Ryszard Petru.

 

Spotkanie z prezesem stowarzyszenia Niezalezna.PL w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się w dniu 2 lipca 2015 roku.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy