Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Praktyka czyni mistrza, czyli studia na kierunku Fizjoterapia w WSB

Nowoczesne laboratoria, 920 godzin praktyk oraz zajęć klinicznych w największych ośrodkach rehabilitacyjnych w regionie, dodatkowy kurs z zakresu kinesiotapingu, fachowa kadra dydaktyczna, a wśród nich czynni fizjoterapeuci i lekarze z wieloletnim stażem, doświadczeni w pracy z pacjentami. Brzmi ciekawie? W takim razie zapraszamy na studia na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej!

W jednym z raportów opublikowanych przez firmę Sedlak&Sedlak pt. „Dylematy maturzysty, czyli jak zaplanować przyszłość zawodową?” czytamy, że obecnie pracodawcy oczekują od absolwentów nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych. To szczególnie ważne w przypadku fizjoterapeutów, pracujących z ludźmi starszymi, chorymi i po urazach, gdzie liczy się nie tylko fachowa wiedza, ale również empatia i właściwie podejście. Podczas zajęć studenci zdobywają umiejętności wykonywania zabiegów fizykalnych, terapii manualnej, masażu i ćwiczeń leczniczych oraz ruchowych.


Praktyka, praktyka  i jeszcze raz praktyka…

 

Fizjoterapią interesuję się od dawna. Jeszcze zanim podjąłem studia, wiedziałem, że aby związać się z nią zawodowo, nie wystarczy wiedza teoretyczna. Dlatego wybrałem Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która w programie nauczania ma aż 920 godzin praktycznych i ćwiczeń. O moim wyborze zdecydowały także świetnie wyposażone, nowoczesne laboratoria fizykoterapii, kinezyterapii oraz terapii manualnej. Dokładnie na takim sprzęcie, na jakim ćwiczymy w WSB, będziemy pracować ze swoimi pacjentami - mówi Kasjan Cieśla, student II roku na kierunku Fizjoterapia. - Jednak najbardziej wartościowe są dla mnie zajęcia kliniczne w placówkach szpitalnych i rehabilitacyjnych, gdzie stykam się z prawdziwymi problemami ludzi, którym już wkrótce jako fizjoterapeuta będę pomagał – uważa student WSB.


Pozytywna opinia ekspertów

 

Program nauczania na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej został pozytywnie zaopiniowany przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. – Takie wyróżnienie daje nam poczucie, że kształcimy dobrze, a nasi absolwenci wchodzą na rynek pracy z fachową wiedzą – mówi dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB.

 

W procesie kształcenia studentów Uczelnia ściśle współpracuje z gronem partnerów z branży medycznej. Są to m.in.: Szpital Specjalistyczny im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Barbary w Sosnowcu czy też Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” i renomowane Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty”.

 

Zawód z przyszłością

 

Starzejące się społeczeństwo, zagrożenia wynikające z postępu cywilizacyjnego, związane z coraz mniejszą aktywnością fizyczną i otyłością, rozwój motoryzacji, który przyniósł ze sobą wzrost wypadków i liczby osób doznających w nich obrażeń – to czynniki, składające się na stale rosnącą rolę społeczną fizjoterapii. Dzięki niej zarówno seniorzy, cierpiący na choroby kręgosłupa czy zwyrodnienia stawów, jak i młodsze osoby mogą szybciej powrócić do zdrowia i aktywności fizycznej lub tę aktywność utrzymać na dobrym poziomie.

 

Absolwenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku Fizjoterapia bez problemu znajdują zatrudnienie w państwowych placówkach medycznych, prywatnych gabinetach rehabilitacyjnych oraz instytucjach i organizacjach, które zajmują się tematyką fizjoterapii.

 

 UWAGA! STUDIA DZIENNE NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA OBJĘTE SĄ  PROGRAMEM DOFINANSOWANIA "WSPARCIE NA STARCIE" 

STUDIA ZA 100 ZŁ!

 ZAPISZ SIĘ NA STUDIA!

 

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy