Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Prezydent Chorzowa z wizytą w WSB

W dniu 2 września 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościli: Pan Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa oraz Pan Piotr Małecki, Prezes Centrum Przedsiębiorczości.

Celem spotkania z przedstawicielami władz Uczelni było omówienie kierunków i perspektyw dalszej współpracy, szczególnie w zakresie aktywizowania i promowania przedsiębiorczych postaw młodych ludzi. Rozmowy toczyły się w kontekście zbliżającego się IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (22-24 września) oraz poprzedzającej go akcji Pociąg do Przedsiębiorczości.

 

Ze strony Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w spotkaniu uczestniczyli: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju oraz mgr Dominik Penar, Dyrektor Biura Rektora WSB - jeden z inicjatorów Pociagu do Przedsiębiorczości.

 

Najważniejsze wydarzenie skierowane do młodych przedsiębiorców odbędzie się 15 września. Jest to wspólna inicjatywa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Pociąg do Przedsiębiorczości odjedzie z Głównego Dworca PKP w Katowicach do Sejmu RP. Patronat merytoryczny nad inicjatywą objęły: Ministerstwo Gospodarki oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Poprzez zainicjowanie debaty publicznej, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na potrzebę unormowania stanu prawnego oraz wprowadzić pojęcie Młodego Przedsiębiorcy w polskim ustawodawstwie.

 

Więcej o Pociągu dla Przedsiębiorczości

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy