Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Prof. Grzegorz W. Kołodko gościem WSB

W dniu 2 grudnia 2014 roku gościem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej był prof. dr hab. Grzegorz W. Kołodko, profesor nauk ekonomicznych,  wicepremier i minister finansów w latach 1994–1997 i 2002–2003.

Profesor spotkał się z przedstawicielami władz Uczelni, wykładowcami, studentami oraz słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wydarzeniu licznie uczestniczyli także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i mieszkańcy. Były minister finansów wygłosił wykład nt. "Ćwierćwiecze transformacji: czy mogło być lepiej, czy będzie", a także podpisywał swoją najnowszą książkę  pt. "Droga do teraz".

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób.

Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, profesor zwyczajny nauk ekonomicznych, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. W interdyscyplinarnych pracach naukowych zajmuje się polityką rozwoju, długofalowymi zmianami systemowymi oraz teoretycznymi i praktycznymi problemami globalizacji.

 

W 1989 roku uczestniczył w historycznych obradach Okrągłego Stołu. W latach 1989-91 członek Rady Ekonomicznej Rady Ministrów. Jako wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 doprowadził Polskę do rekordowego tempa wzrostu w Europie oraz do członkostwa w OECD. Pełniąc to stanowisko powtórnie w latach 2002-03 odegrał ważną rolę w procesie integracji z Unią Europejską.

 

Autor i redaktor naukowy ponad 40 książek oraz 400 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 26 językach, z czego ponad 160 po angielsku. Autor międzynarodowego bestsellera „Wędrujący świat" (www.wedrujacyswiat.pl). Najczęściej za granicą cytowany polski ekonomista.
Maratończyk i podróżnik; zwiedził 160 krajów. Meloman i fotograf.

  

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy