Program

Środa 25 marca 2015 r.

 

Godz. 09:00

Miejsce: Wydział Zamiejscowy WSB w Żywcu

 

Planowanie strategiczne a rozwój kariery, czyli jak osiągnąć sukces zawodowy

 

Co ma wspólnego planowanie strategii rozwoju własnej kariery zawodowej z tworzeniem strategii militarnych? W biznesie i na polu walki następuje wybór głównych celów, niezbędne staje się utrzymanie morale ludzi, mają miejsce akcje ofensywne i obronne, koncentruje się siły, wykorzystuje atut, jakim jest zaskoczenie, korzysta z przewagi ekonomicznej, mobilności, kooperacji czy sprawnego zarządzania i administracji. Planowanie strategiczne ma jednak znacznie szersze zastosowanie. Każdy z nas jest inny – ma inne talenty, zamiłowania, predyspozycje czy priorytety. Życiowy sukces osiągają jednak tylko ci z nas, którzy możliwie najszybciej potrafią poznać samego siebie i otaczający świat, a następnie odpowiedzą sobie na pytanie, kim chciałbym być, co chciałbym osiągnąć za kilkadziesiąt lat.

 

dr inż. Łukasz Wróblewski - doktor nauk ekonomicznych, muzyk, Dziekan Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie, wykładowca w Katedrze Zarządzania i Inżynierii Produkcji WSB, współpracował z New York Philharmonic czy The Metropolitan Opera, co zaowocowało serią autorskich artykułów naukowych. Organizator przedsięwzięć artystycznych, autor wielu publikacji poświęconych marketingowi i zarządzaniu w kulturze. Członek Śląskiego Towarzystwa Marketingowego i Stowarzyszenia Menedżerów Kultury.

 

 

 

 

Czwartek 26 marca 2015 r.

 

Godz. 10.00

Miejsce: Wydział Zamiejscowy WSB w Żywcu

 

Inauguracja II Festiwalu Nauki

Projektowy zawrót głowy

Uczestnicy wykładu dowidzą się na temat innowacji znacznie więcej niż podaje popularna wikipedia (Innowacja (łac. innovatio – odnowienie) – stanowi nową (dla organizacji, społeczności czy cywilizacji), wprowadzoną przez człowieka wartość bądź jakość dotyczącą jej celów lub sposobów ich realizacji). Dr Marcin Lis zapozna uczestników wykładu z ekonomią innowacji, a także wyjaśni dlaczego innowacja jest dobrem społecznym. Odpowie także na pytanie czy innowacja jest wynalazkiem. Podczas Festiwalu Nauki będzie można się dowiedzieć jak tworzyć nowoczesne standardy zarządzania projektami oraz jak stosować narzędzia doskonalenia poprzez eliminacje strat w procesach biznesowych. Wyjaśni także dlaczego menadżer i lider to dwa różne umysły w jednej organizacji. Będzie można także dowiedzieć się, że zarządzanie talentami jest szansą na typowanie profesjonalnych "product menagerów". Na koniec uczestnicy poznają metody i zarządzania projektami na przykładzie nowoczesnej korporacji biznesowej oraz przekonają się jak być skutecznym i podejmować uzasadnione decyzje w warunkach ryzyka w projekcie (case study).

 

 

dr Marcin Lis - Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, doktor nauk technicznych, ekspert w zakresie zarządzania jakością, projektami i innowacjami. Wykładowca w Katedrze Logistyki i Transportu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W ostatnich latach współpracuje z międzynarodowymi firmami usługowymi zorientowanymi na wdrażanie systemów zintegrowanych oraz z instytucją akademicką wprowadzając system zapewnienia jakości kształcenia. Pełnomocnik systemów jakości w przedsiębiorstwach /korporacjach działających na terenie Polski oraz Europy.

 

 

Godz. 12:00

Miejsce: Wydział Zamiejscowy WSB w Żywcu

 

Współczesna piłka nożna jako jeden z fenomenów przełomu wieków

Czy dla przeciętnego obywatela wyrażenie „piłka nożna” ogranicza się jedynie do oglądania meczu wieczorem? A może przeglądamy portale sportowe i kolumny w gazetach w poszukiwaniu dokonań sportowców, informacji o ich sukcesach, porażkach…, o ich życiu prywatnym.  Piłka nożna jest dziedziną sportu, która nie tylko stała się bliska milionom ludzi, lecz dziś stanowi jeden z elementów życia zbiorowego obywateli. Podczas wykładu słuchacze będą mogli zapoznać się z ujęciem socjologicznym, naukowym, biznesowym, a i również antropologicznym tegoż sportu.

 

Antoni Piechniczek - były piłkarz Legii Warszawa i Ruchu Chorzów, z którymi zdobywał tytuły mistrza polski i pucharu polski, trener trzech reprezentacji na trzech kontynentach, pięciokrotnie z rzędu awansował do eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej; największy sukces osiągnął, zdobywając 3 miejsce z reprezentacją polski na mistrzostwach świata w Hiszpanii w 1982 roku oraz awansując do 1/8 finału na mistrzostwach świata w Meksyku, stratował w igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku z reprezentacją Tunezji, Radny Sejmiku Śląskiego dwóch kadencji oraz senator VII kadencji Senatu RP; wieloletni pracownik Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Wiceprezes ds. szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Piątek 27 marca 2015 r.

 

Godz. 9:00-15:30

Miejsce: Wydział Zamiejscowy WSB w Żywcu

 

Warsztaty Eurocash – Inteligent & Rich

 

„EUROCASH jest grą edukacyjną, która uczy poprzez działanie, powtarzalność i interakcję z innymi graczami, a wszystko w atmosferze świetnej zabawy. Od strony technicznej największym wyzwaniem było spójne połączenie wszystkich zmiennych w grze (a jest ich kilkanaście tysięcy) w taki sposób, żeby gra miała sens, zmienne były od siebie odpowiednio zależne tworząc prowadzący do określonych celów przebieg rozgrywki, który po osiągnięciu powoduje, że gracz świadomie i nieświadomie wyciąga odpowiednie wnioski z gry, dzięki czemu może zmieniać swoje przekonania i nawyki związane z zarabianiem pieniędzy, inwestowaniem czy prowadzeniem własnego biznesu.

 

Harmonogram zajęć:


mgr inż. Angelika Lisoń

Grupa I Plan zajęć:

09.00 rozpoczęcie i przywitanie

09.10 wstęp i informacje o prowadzących

09.25 omówienie zasad gry

09.40 rozpoczęcie rozgrywki

11.10 zakończenie rozgrywki

11.15 przerwa 10 minut na kawę

11.25 podsumowanie rozgrywki

 11.50 zakończenie spotkania

 

mgr inż. Marek Stroński

Grupa II Plan zajęć:

12.30 rozpoczęcie i przywitanie

12.40 wstęp i informacje o prowadzących

12.55 omówienie zasad gry

13.10 rozpoczęcie rozgrywki

 14.40 zakończenie rozgrywki

14.45 przerwa 10 minut na kawę

14.55 podsumowanie rozgrywki

 15.20 zakończenie spotkania

 

Godz. 11:00-12:00

 

Prof. dr hab.Dariusz Rott

Temat: "Uniwersytet od średniowiecza do współczesności" 


 

 

Wykład będzie dotyczył najważniejszych tradycji uniwersyteckich, wywodzących się ze świata średniowiecznych uniwersytetów, oraz najnowszych zmian w polskim szkolnictwie wyższy. Słuchacze uzyskają m.in. odpowiedź na pytanie, kto to jest pedel, dziekan, skąd wywodzi się tak zwany kwadrans akademicki, a także jak właściwie wybierać spośród bogatej oferty różnych uczelni.


 

Prof. dr hab.Dariusz Rott – polski literaturoznawca, kulturoznawca i medioznawca, prof. dr hab. nauk humanistycznych, prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz profesor zwyczajny w Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracuje również w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie, Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Pełnił funkcje prorektora, dyrektora i zastępcy dyrektora instytutów, kierownika zakładu i pracowni.

 
 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji