Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Program " Na Plus" w semestrze II

W semestrze II serdecznie zapraszamy studentów Uniwersytetu Młodzieżowego do wzięia udziału w bezpłatnych szkoleniach z technik szybkiego zapamiętywania  (mnemotehnik) oraz technik szybkiego czytania. Szkolenia organizowane są w ramach programu "Na Plus".

Szczegółowe informacje i opis szkoleń znajduje się poniżej. Kliknij po szczegóły.

 

TYTUŁ: "Nowoczesne techniki szybkiego zapamiętywania, czyli jak nie wkuwać a pamiętać"

OPIS:
Z pewnością wiesz, że ludzki mózg zbudowany jest z prawej i lewej półkuli. Lewa odpowiedzialna jest za logikę, liczby, zdania, racjonalizm. Prawa natomiast  za  kolory, emocje, muzykę, wyobraźnię. Dla przykładu: słuchając piosenki prawą część twojego mózgu interesuje melodia, lewą sens słyszanych zdań.
Tradycyjne przyswajanie wiedzy angażuje w proces zapamiętywania tylko lewą półkulę. Oznacza to, że zamiast uczyć się, „wkuwamy” coś co nie ma większego sensu dla naszego mózgu. W tym samym czasie prawa niewykorzystywana półkula odciąga naszą uwagę w kierunku rzeczy, które pobudzają wyobraźnię. Aby temu przeciwdziałać i zwiększyć naszą koncentrację trzeba zharmonizować działanie obydwu półkul. Jak to zrobić???
Odpowiedź znajdziesz na szkoleniu z Nowoczesnych technik szybkiego zapamiętywania.
SZajęcia prowadzone są metodą warsztatową, umożliwiającą każdemu uczestnikowi aktywne uczestnictwo.

TERMIN: 14 KWIETNIA 2011(czwartek)

GODZINA: 16.30-18.00

 

 

TYTUŁ: "Warsztaty szybkiego czytania - Tysiąc słów na minutę"

 

OPIS:

Przeciętny człowiek czyta z prędkością ok. 180 słów/minutę. Tymczasem od początku procesu edukacji od uczniów wymaga się opanowania bardzo dużej ilości materiału, w bardzo krótkim czasie, co przy prędkości czytania 180s/min. zabiera prawie cały czas wolny.
Istota szybkiego czytania zakłada, że człowiek - niezależnie od wieku - jest w stanie czytać z prędkością nawet 1000s/min. Przy jednoczesnym zrozumieniu tekstu. Dzięki temu oszczędza się cenny czas oraz łatwiej i szybciej przyswaja nowy materiał. Kiedy rozpocząć naukę szybkiego czytania? Wiek wczesnoszkolny i szkolny – oczywiście pod warunkiem płynnego czytania - to najodpowiedniejszy moment.
Szybkie czytanie to: nauka koncentracji, poszerzanie pola widzenia, likwidacja fonetyzacji i wiele innych ćwiczeń, które będziemy stosować na warsztatach z technik szybkiego czytania

 

TERMIN: 28 KWIETNIA 2011(czwartek)

GODZINA: 16.30-18.00

 

ZAPISY:

 

Zapisy na szkolenia dokonywane są drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail:  um@wsb.edu.pl

tel.:   32 295 93 15

 

Powrót do: Start » Uniwersytet Młodzieżowy » Aktualności

 

Nasi partnerzy