Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Otwarcie punktu wypożyczeń/zwrotów od 27 maja

Serdecznie zapraszamy Czytelników do realizacji zamówień przez katalog OPAC. Punkt wypożyczeń/zwrotów przy Audytorium D. Zachęcamy do korzystania !

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Baza EMIS dostęp do czasopism online

Czy wiesz, że korzystając z bazy EMIS masz dostęp do aktualnych numerów wybranych gazet i czasopism? Zachęcamy do korzystania !

Bazy Ogólnodostępne

Bazy Ogólnodostępne

Czy wiesz, że masz bezpłatny dostęp do wielu baz z różnych dziedzin wiedzy ? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy...

Bazy Elektroniczne

Bazy Elektroniczne

Zapraszamy do korzystania z baz zakupionych dla naszej instytucji. Można z nich korzystać na kilkunastu rozmieszczonych w Bibliotece stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu oraz w sieci Uczelnianej . 

 

Projekt Biblioteka w trzech wymiarach

 

 Projekt "Biblioteka w trzech wymiarach" współfinansowany przez
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Biblioteka w trzech wymiarach – zadanie finansowane w ramach umowy 621/P-DUN/2016
ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę”.„Biblioteka w trzech wymiarach” - założenia i cele

Autorski projekt pracowników Biblioteki Akademickiej im. proj. Jerzego Altkorna.
Jego założeniem jest realizowanie przez bibliotekę oprócz typowej funkcji akademickiej zadań  kulturotwórczych  w regionie i środowisku  międzynarodowym. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: uczniów,  studentów, bibliotekarzy i pracowników ośrodków informacji naukowej; mieszkańców Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, osób zainteresowanych.

 

Na projekt składają się:
- merytoryczne warsztaty dla bibliotekarzy, nauczycieli i studentów,
- spotkania  kulturalne,
- konferencje naukowe,
- wystawy,

- konkursy.

 

Partnerzy projektu:

   


Patronaty projektu:Partnerami projektu „Biblioteka w trzech wymiarach” w latach 2013-2015 byli:

                       

 

  Patronaty medialne projektu „Biblioteka w trzech wymiarach” w latach 2013-2015 objęli:

 

                                     


                           

W ramach projektu zorganizowano:


2016

 • Warsztaty tworzenia biżuterii artystycznej - 23.09.2016 - w czasie warsztatów uczestnicy zapoznali się z techniką filcowania na sucho i mokro. Warsztaty poprowadziła p. Ewa Cofur-Machura
 • Biblioteka od kuchni - 1-12.09.2016 - uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem i pracą bibliotek jak np. gromadzenie, opracowanie, obsługa czytelników, akcesja czasopism.
 • Noc Bibliotek 2016 - 04.06.2016 - uczestnictwo w akcji
 • XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2015 "Biblioteka inspiruje" 8-15.05.2016
  • Wystawa prac plastycznych pt. "Moje wymarzone zwierzątko". Prace autorstwa studentów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego
  • WSB czyta Przygody Detektywa Pozytywki – spotkanie dla dzieci. Lektura w interpretacji pracowników Wyższej Szkoły Biznesu.
  • „Wypożycz z gratisem” – w piątek trzynastego przyjdź do biblioteki, wypożycz książki a otrzymasz od nas mały prezent.
  • Loteria książkowa, konkurs dla studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i doktorantów. Czytelniku! Przyjdź do biblioteki, wypisz los, wrzuć do urny i wygraj! Nagrody czekają
  • „Kupuj z rabatem” – 20% rabatu na publikacje Wydawnictwa Naukowego WSB. Od piątku do niedzieli udzielamy rabatu na publikacje
  • „Wymiana książki nie tylko naukowej”, wydarzenie organizowane wspólnie ze Śląskimi Blogerami Książkowymi.
 • Zawodowcy w bibliotece – 10.05.2016 „Czy koty zawsze spadają na cztery łapy i inne pytania o zwierzęta” Zofia Budzińska-Sobczyk
 • Zawodowcy w bibliotece 18.04.2016 – „Czy filozof zawsze ma brodę i inne ważne filozoficzne pytania” dr Piotr Machura
 • „Dzika wyprawa – Galop na Singapur” – 29.01.2016 Pani Dorota Mularz opowiadała słuchaczom o szczegółach wyprawy, która zaczęła się w styczniu 2013 roku, kiedy to czwórka studentów postanowiła przemierzyć Azję autostopem.

2015

 • „Boże narodzenie – tradycja i współczesność” 18.12.2015 r wykład poprowadził ks. Marcin Kruszak. W czasie spotkania wigilijnego Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dabrowie Górniczej
 • „Piękno jest w nas… profilaktyka raka piersi” 24.11.2015
  Spotkanie było efektem współpracy Biblioteki Akademickiej im. prof. Jerzego Altkorna WSB, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Będzińskiego Stowarzyszenia Amazonek.
  Pierwsza część spotkania została poprowadzona przez Lidię  Gomoliszewską- Prezes Będzińskiego Stowarzyszenia Amazonek. Pani Gomoliszewska zapoznała słuchaczy ze specyfiką działalności Stowarzyszenia. Podczas prezentacji szeroko omówiono problematykę raka piersi- rozpoznanie choroby, profilaktykę, fakty i mity dotyczące schorzenia. W ramach wykładu członkinie Stowarzyszenie za pomocą protezy piersi przeprowadziły instruktarz samobadania.

  Drugi wykład „Żywienie w chorobach nowotworowych” został wygłoszony przez Anitę Hołowienko- specjalistę dietetyki klinicznej.W czasie wystąpienie omówiono grupy produktów, które powinny spożywać osoby zmagające się z chorobą nowotworową oraz sposoby przygotowywania posiłków. Pani Hołowienko podkreślała jak ważnym elementem w walce z chorobą jest odpowiednie odżywianie.

 • Warsztaty ilustratorskie 27.10.2015 r. Zajęcia dla młodych adeptów nauki zostały zorganizowane we współpracy z Dąbrowskim Uniwersytetem Dziecięcym.
  Na początku przyszli ilustratorzy za pomocą mapy myślowej dowiedzieli się z jakich części skład się książka. Następnie odbyła się krótka pogadanka, podczas której dzieci mogły wypowiedzieć się na temat pracy ilustratora. Po teorii przyszedł czas  na praktykę- uczestnicy zostali poproszeni o zilustrowanie wylosowanego przez siebie zwierzęcia. Każdy otrzymał kartę pracy z krótkim wierszykiem opisującym dane zwierzę. 
  Karty zostały zebrane  i złożone w książeczkę Dudusiowe ZOO. Pod koniec zajęć dyplomowani ilustratorzy wraz  z rodzicami mogli obejrzeć własnoręcznie wykonaną ilustrowaną publikację.
 • "Złotojesiennie.. z muzyką i poezdją" 16.10.2015 r. w Bibliotece Akademickiej im. prof. Jerzego Altkorna WSB odbył się wieczór poetycki Krystyny Borkowskiej z akompaniamentem muzycznym Lucyny Gawlik.

  Poetka zagłębiowska recytowała swoje wiersze przy dźwiękach autorskich kompozycji Lucyny Gawlik.
  Wśród licznie zgromadzonych znaleźli się studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz rodzina i znajomi artystek.
  Zwieńczeniem spotkania było wspólne odśpiewanie autorskiej piosenki Lucyny Gawlik
  "Dwa dziesięciolecia" skomponowanej z okazji jubileuszu 20 lecia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
  Dziękujemy za obecność wszystkim zgromadzonym gościom.
 • Wernisaż malarstwa Aleksandra Franko 14.06.2015 - "Świat delikatności, harmonii i piękna"- w czasie spotkania artysta opowiadał o swojej pasji do malarstwa, rodzinie, inspiracjach oraz muzach.Spotkanie umilał występ muzyczny Pana Piotra Zajdka grającego na gitarze akustycznej. Zakończenie spotkania zostało zwieńczone przyjemnością dla ciała- pysznym tortem wykonanym przez Cukiernię Rodzinka Cafe z Będzina.

  Aleksander Franko pochodzi z Ukrainy, jest jednym ze znamienitych malarzy wykorzystujących technikę akwareli.

  Dokonał istotnej modyfikacji używając do tworzenia dzieł cienkiego jak pergamin arkusza papieru. Małym pędzelkiem, wykonując delikatne i pewne ruchy nakłada niewielkie warstwy farby.

   

 • „Janusz Korczak czytany przez językoznawcę” -  osoba, jak i dzieło Janusza Korczaka, stanowiące wyzwanie dla filologów (literaturoznawców i językoznawców), pedagogów, psychologów, filozofów, artystów09.06.2015 Pani Prof. Krystyna Gąsiorek.


 • XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2015 "Wybieram bibliotekę"
 • 08-14.05.2015 Konkurs "Quiz biblioteczny" - konkurs dla wszystkich studentów WSB. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z Biblioteką Akademicką WSB. Przewidziane nagrody książkowe! Zapraszamy
 • 08.05.2015 Kawiarenka w Bibliotece Akademickiej WSB - każdy student tylko w ten dzień będzie mógł poczęstować się kawą lub herbatą w specjalnie przygotowanym kąciku kawowym.
 • 12.05.2015 Wieczorek poetycki dla UTW w Bibliotece - Poezja p. Teresy Tokarskiej z klubu Seniorów w Dąbrowie Górniczej z którą zapoznają się Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 
 • 13.05.2015 Warsztaty "Bilioteka od kuchni" dla studentów IBIN - studenci kierunku Bibliotekoznawstwa zapoznają się z praktycznym funkcjonowaniem Biblioteki Akademickiej
 • 15.05.2015 Finał konkursu "Quiz biblioteczny" - ogłoszenie zwycięsców konkursu
 • Wieczorek poetycki w Bibliotece Akademickiej WSB - 12.05.2015 zorganizowany dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wiersze odczytała p. Teresa Tokarska, mieszkanka Dąbrowy Górniczej, autorka amatorsko pisze wiersze od kilku lat. Jest członkinią Klubu Seniora w Dąbrowie Górniczej. W przerwach wieczór uświetnił występ młodej skrzypaczki Jowity, uczennicy szkoły muzycznej, która zagrała m.in. Bogurodzicę oraz repertuar Jacka Kaczmarskiego. W czasie spotkania przygotowany był również poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.
 • Wystawa "Biblioteka wczoraj i dziś..." - ... czyli jak Biblioteka Akademicka WSB zmieniła swoje oblicze na przestrzeni 7 lat. Tylko w Bibliotece można obejrzeć na zdjęciach, jak zmienialiśmy się w przeciągu lat 2008 - 2015. Zmiany naprawdę są zauważalne! Wystawa stała do odwołania.

 • Wystawa prac Petro Dejneka - Pasje i talenty studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Na wystawie zaprezentowane są szkice narysowane na podstawie zdjęcia. Autor prac urodzony na Ukrainie.

  Termin wystawy: 24 kwietnia - 30 maj 2015

   

 

 • "Czy muzyka naprawdę łagodzi obyczaje" 21.04.2015 - dr. Jacek Kurek. W trakcie wykładu Pan Doktor najpierw zdefiniował, co oznacza to „łagodzenie obyczajów”. Opowiadał o muzyce klasycznej, przechodząc do muzyki rockowej. Jak mówił "oczywiście rację mają Ci, którzy twierdzą, że muzyka działa kojąco, ale prawdą jest też to, że rock pojawił się jako przejaw niezgody. Jest  protestem, choć z drugiej strony łagodzi również obyczaje. Kiedy dziś na koncerty takich zespołów jak Deep Purple przychodzą ojcowie z synami lub dziadkowie z wnukami, to tworzą oni piękną wspólnotę i pokazują, ile mogła i może dać ta muzyka".
  W czasie wykładu, słuchacze mieli okazję odsłuchać muzyki, która brzmiała w tle podczas spotkania.
 • "Typologia przestępców" - 17.03.2015 wykład , który poprowadził nadkom. Krzysztof Miszczyk, zorganizowany dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem. Pan Krzysztof mówił, o tym jak działa i funkcjonuje mózg kobiet oraz mężczyzn oraz jakie są między nimi różnice.


 • "Wielkanocne warsztaty z decoupagu"17.03.2015 - Wielkanocne warsztaty w Bibliotece Akademickiej WSB zorganizowane dla Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Dzieci, które były obecne na zajęciach wykonały własnoręcznie dekorację z serwetek na drewnianych jajeczkach. Każdy z młodych uczestników otrzymał po dwa jejczka oraz serwetki. Po wycięciu motywu, dzieci przyklejały klejem do decoupagu elementy z serwetek za pomocą pędzelków.

  Na zakończenie każdy z uczestników zabrał wykonane jajeczko do domu.

 • Wystawa "Projekty architektoniczne. Nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni"- prace projektów architektonicznych Pani architekt mgr inż. Małgorzaty Danielczok.

  Na wystawie prezentowane były projekty oraz plany architektoniczne, które są efektem pracy p. Małgorzaty. Projekty przedstawiały m.in:

  • Rewaloryzację KWK Rozbrak - Bytom;
  • Plan zagospodarowania terenu placu miejskiego w Bytomiu;
  • Projekt zabudowy śródmiejskiej;
  • Projekty zabudowy mieszkalnej oraz usługowej.

  Termin wystawy: marzec-kwiecień 2015

   
 • "Kobiety na świecie" 10.02.2015 - spotkanie poprowadziła p. Magdalena Szczepańska. W trakcie pokazu multimedialnego podczas spotkania p. Magdalena opisała uczestnikom ewolucję kobiet i ich dokonania jak również problemy pojawiające się w czasie postępu świata. Opowiadała o życiu kobiet w poszczególnych kulturach, o umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu. W prezentacji była wzmianka na temat instytucji wspomagające kobiety. W trakcie prelekcji opowiedziała również o konkursach piękności, o przeszkodach jakie napotyka początkująca modelka i jak może sobie z nimi poradzić. Przedstawiła wybrane kobiety, których działania powinny być kontynuowane i zapamiętane.
 • "Piramida żywieniowa osób starszych" 13.01.2015 - spotkanie poprowadziła p. Anita Hołowienko - dietetyk. Słuchacze poznali zasady prawidłowego żywienia w wieku starszym, potrzebie spożywania różnorodnych produktów, ważności aktywności fizycznej, przyswajania nabiału, mięsa, soli a co najważniejsze warzyw i owoców. Dietetyk podkreślała umiar w spożyciu jak również rozsądek w spożywaniu wszystkich produktów.

2014

 • Konkurs "Dekoracja świąteczna" - grudzień 2014. Konkurs na najładniejszą własnoręcznie wykonaną dekorację świąteczną skierowany był do wszystkich studentów WSB. Pomysłowość i kreatywność studentów wszystkich zaskoczyła. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe - kubki termiczne, bestsellery książkowe, bilety do kina czy drobne upominki. Poniżej zaprezentowane prace, dostarczone do Biblioteki.
 • "Warsztaty pszczelarskie" - podczas warsztatów DUDusie poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Na zakończenie każdy z młodych uczestników, wykonał swoją własną świeczkę z plastra steryny, którą można było zabrać do domu - warsztaty przeprowadził p. Michał Łada w dniu 26.11.2014.
 • "Piękno jest w nas... " - kampania przeciwko rakowi piersi. Wspólnie z Będzińskim Stowarzyszeniem Amazonek zostało zorganizowane spotkanie na temat problematyki raka piersi, nauka samobadania oraz żywienia w chorobach nowotworowych. Amazonki przedstawiły problematykę raka, działalność swojego stowarzyszenia, a co najważniejsze przedstawiły zasady samobadania piersi na "protezie piersi". Każdy z uczestników wykładu otrzymał materiały informacyjne o raku piersi jak również ulotki jak wykonywać samobadanie piersi. Na zakończenie przedstawione zostały zasady żywienia w chorobach nowotworpwych. Spotkanie odbyło się 18.11.2014.
 • "Pierwsze kroki z Windsurfingiem" - warsztaty dla DUDusiów na dyscypliny sportowej, wiatru, budowy sprzętu czy zasad na wodzie. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Stowarzyszenie Windsurfingu "Pogoria" w dniu 30.10.2014. Na warsztatach każdy z młodego grona uczestników miał okazję przymierzyć kamizelkę ratunkową, zapoznać się z budową ubioru termoizolacyjnego podczas pływania na windsurfingu a co najważniejsze poznali, dotknęli prawdziwego sprzętu do uprawiania sportu. Dowiedzieli się co to jest m.in. fał startowy, bom, maszt czy żagiel, zapoznali się z plywaniem lewo i prawo stronnym; dodatkowo każdy mógł osobiście stanąć na desce, podnieść żagiel, jak zrobić na sucho zwrot. Z podziękowaniami, wszyscy otrzymali srebrne naklejki upamiętniające spotkanie z Stowarzyszeniem Windsurfingu "Pogoria".
 • Spotkanie „Obrzędowość doroczna. Tradycje i zwyczaje Województwa Śląskiego w tym terenów Zagłębia Dąbrowskiego” - które poprowadził Robert Garstka– pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury, fotograf, animator kultury, dokumentalista regionalnej historii - 29.09.2014. Podczas spotkania prelegent opowiadał o tradycjach, które powoli przemijają i są zapominane jak np. kolędowanie na Boże Narodzenie, palenie marzanny na wiosnę czy obchodzenie dożynek i Bożego Ciała, badź prozaiczne stawianie strachów na wrócle na polach. 
 • Wystawa "Dawna polska" - wrzesień/październik 2014 wystawa zorganizowana z okazji Roku Kolberga 2014. Zebrane zostały stare, użytkowe rzeczy, które były przydatne w każdym gospodarstwie domowym, a co się okazuje niektóre z nich używane są do dziś jak np. ręczna maszynka do mielenia mięsa czy bańka na mleko. Oprócz prawdziwych eksponatów podczas wystawy można było się zapoznać z historią  Zagłębia Dąbrowskiego, tradycjami obowiązującymi na terenach zagłębiowskich, poznać wystrój izby zagłębiowskiej czy zapoznać się z muzyką regionalną. Wystawa dostępna była w Bibliotece oraz holu przed Biblioteką.

 

 • 04.09.2014 r. Spotkanie autorskie z poetką p. Ireną Molendą autorką tomiku poezji "Słowem malowane" - spotkanie to dla czytelników okazja do rozmowy z pisarzem, zadania mu pytań, poszerzenia wiedzy na temat jego twórczości. Autorka podczas spotkania odczytała kilka z wybranych wierszy. Na zakończenie każdy miał okazję porozmawiać osobiście z p. Ireną oraz otrzymać podpis autorki na osobistym egzemplarzu tomiku wierszy.

 

2013/2014

 • 12.06.2014 r. spotkanie autorskie z Krzysztofem Miszczykiem "Zjawisko przestępczości w ujęciu kryminologicznym"  
 •  22.05.2014 r. - warsztaty "Autoprezentacja na co dzień..." - mgr Aleksandra Stanek (trener, wykładowca akademicki) Seniorzy z UTW WSB dowiedzieli się w jaki sposób każdy człowiek poprzez swoje wypowiedzi, zachowania i sygnały niewerbalne komunikuje się z otoczeniem.
 •  X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2014 7-15.05.2014 r.-
 • 8-15 maja – Wystawa "Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu. O aktywności ludzi starszych" wypożyczona dzięki uprzejmości MBP w Sosnowcu
 • 9-15 maja 2014 – konkurs „Książka z dzieciństwa”. Konkurs dedykowany jest dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych WSB
 • 10-11 maja 2014 – Promocja Publikacji Wydawnictwa Naukowego WSB w Bibliotece Akademickiej: Podstawy techniki cyfrowej pod. red. B. Pochopienia, Rynek kapitałowy. Wybrane problemy Maria Gruz
 • 15 maja 2014, godzina 11.20, sala 123 – Spotkanie autorskie
  z prof. zw. dr hab. Jadwigą Stawnicką, promujące jej najnowszą książkę „Modele komunikacji w sytuacjach kryzysowych”
 •   10.04.2014 r. - wykład "Słodko-gorzka historia przyjemności" dr Jacek Kurek -spotkanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Czekolady, połączone z wystawą opakowań po czekoladach
 • 7.04.2014 r. "Japonia kraj origami i aikido" - wspólnie z DUD - warsztaty sztuki origami oraz pokaz aikido zorganizowany przez Klub Sportowy Bujukan
 • Wystawa "Kobiety w nauce" - marzec 2014- Wystawa eksponuje wkład kobiet w rozwój nauki, technologii i medycyny, od starożytności do współczesności (konkurs "Kobiety w nauce)
 • Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem - 27.02.2014 r. - Zbigniew Białas (ur. 1960 w Sosnowcu) – anglista, literaturoznawca; profesor nauk humanistycznych; pracownik Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Autor bestsellerowych powieści:"Puder i pył", "Korzeniec".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • "Mity i legendy Śląska” Barbara i Adam Podgórscy  Dziennikarze, autorzy książek i artykułów dot. m.in. kultury masowej i obyczajowo-obrzędowej Górnego Śląska 23.01.2014

2013

 • Wystawa prac Nicoli Siwkowskiej – studentki Zarządzania WSB - Grudzień 2013 r.
 • Spotkanie autorskie z Jarosławem Gibasem autorem książki "Schudnij z Kaizen" 05.12.2013 r.
 • Wystawa „Skarbińscy – przemysłowa elita Zagłębia” listopad 2013 r.

Na wystawę składają się zdjęcia przedstawicieli rodziny Skarbińskich, kopie archiwalnych dokumentów z nimi związanych, a także archiwalia dotyczące kopalni "Grodziec II", do której powstania przyczynił się Stanisław Skarbiński senior - współtwórca i pierwszy dyrektor Grodzieckiego Towarzystwa Kopalń Węgla i Zakładów Przemysłowych.

W ramach wystawy zorganizowano prelekcję „"Inżynierski klan Skarbińskich".

Wykład wygłosiła dr inż. Dorota Starościak, prawnuczka S.Skarbińskiego.

 

        

 •  Blues jako zjawisko kulturowe - dr Jerzy Kossek - 19 czerwiec 2013 r.
 • „Cała Polska czyta dzieciom” spotkanie z Waldemarem Cichoniem 13 czerwca 2013 r. Wydarzenie zorganizowanie wspólnie z Dąbrowskim Uniwersytetem Dziecięcym.

 • Spotkanie z ks. Piotrem Brząkalikiem, który od wielu lat na antenie Radia eM komentuje Ewangelię, a od września 2010 roku czyta swój niedzielny felieton "Punkt widzenia" 22 maja 2013 r.
 • Spotkanie autorskie z Michałem Grześkiem, autorem książki „James Bond. Szpieg, którego kochamy" 15 maja 2013 r.
 • Mini Staż dla studentów Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego

Podczas Tygodnia Bibliotek (9-15.05.2013 r.)  mieliśmy przyjemność gościć u siebie studentów Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego.

Studenci podczas "ministażu" poznali wszystkie aspekty pracy biblioteki naukowej. Pracowali także  z nowoczesną technologią RFID.

 

 • Spotkanie "Filozofia życia według Krzysztofa Wielickiego" 24 kwietnia 2013 r.

W seminarium zatytułowanym "Filozofia życia według Krzysztofa Wielickiego" wzięły udział  osoby uprawiające wspinaczkę górską, jak również ci, którzy piękno gór wolą podziwiać na widokówkach i zdjęciach.

 Krzysztof Wielicki opowiedział uczestnikom o tym jak zaczęła sie jego przygoda
 himalaizmem, jakie musiał pokonać przeszkody. Wspominał o swoich przyjaciołach, z którymi dzielił sukcesy i porażki - Wandę Rutkiewicz i Jerzego Kukuczkę.

  Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Na koniec zebrani goście mieli możliwość zadawania pytań. Pytano między innymi o: warunki  panujące w trakcie wypraw, powiązania między wspinaczką a prowadzeniem firmy oraz o emocje jakie towarzyszą zdobywaniu szczytów górskich. • Wystawa prac dyplomowych Kolegium Sztuki im. A.K. Glebowa w Mińsku (luty-kwiecień 2013 r.)

  

epnp

Nasi partnerzy