Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Rajd Dekielka - podsumowanie

W dniu 24 października 2014 roku odbył się I Rajd Turystyczny „Rajd Dekielka” - 100 lat Legionów Polskich. Wydarzenie skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów miało na celu przybliżenie młodzieży historii Zagłębia Dąbrowskiego, Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Legionów Polskich w Sławkowie.

 

Organizatorem imprezy była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie  Górniczej była partnerem wydarzenia.

 

W Rajdzie uczestniczyło ponad 100 uczniów klas mundurowych i studenci Bezpieczeństwa narodowego WSB. Młodzież została podzielona na dwie drużyny. Trasa piesza pierwszej z nich wiodła przez dzielnicę Kazimierz Górniczy i Maczki-Bór w Sosnowcu. Pozostali uczniowie wyruszyli spod zamku w Podzamczu (k/Ogrodzieńca) przez Błędów i Kuźniczkę. W trakcie przemarszu opiekunowie grup dzielili się z uczestnikami wiedzą o regionie i ciekawostkami historycznymi. Obie grupy spotkały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie, gdzie odbył się tradycyjny wojskowy poczęstunek i konkurs wiedzy.

 

Uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy