Projekt „Wiedza bez barier” dla Polaków na Litwie, Łotwie i w Czechach rusza 1 grudnia 2016

Spotkanie na WSB 20.09.2016 r..jpg

Spotkanie na WSB 20.09.2016 r..jpg

            W związku z rozpoczynającym się projektem międzynarodowym „Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych"/ Erasmus +, w którym Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczy jako lider, w siedzibie Uczelni odbyło się w dniu 20 września 2016 r. spotkanie zespołu projektowego. 

Ze strony WSB uczestniczyli w nim: prof. nadzw. dr hab. M. Walancik,  dr D. Morańska, dr J. Kurowska-Pysz, R. Rojowska, M. Małecka-Tomala, K. Orzechowski, a ze strony partnera wiodącego Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego  M. Ćmiel, która będzie pełnić w projekcie rolę koordynatora lokalnego.

 

W projekcie założono stworzenie kompleksowego systemu kształcenia pozaformalnego dla młodych dorosłych po 18 r.ż. i osób starszych, animowanego przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów oraz samych uczestników kursów z Czech, Litwy i Łotwy, przy aktywnym udziale kadry Uczelni, która będzie pełniła rolę moderatorów tych prac i ekspertów. Projekt odpowiada na potrzeby organizacji mniejszości polskich zagranicą, którzy poszukują kontaktu z językiem polskim, kulturą, tradycją, m.in. poprzez kształcenie pozaformalne. WSB jako lider projektu chce rozwinąć innowacyjny system kształcenia pozaformalnego z wykorzystaniem e-learningu, m.in. w celu ograniczenia barier przestrzennych w komunikacji użytkowników, dostosowania go do potrzeb niepełnosprawnych, kodyfikacji wiedzy i intensyfikacji jej wymiany (r.r).

Powrót do: Start » Erasmus + Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji