Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Rolling Stock Summer School 2016 w Mediolanie

Katedra Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Politechnika Mediolańska i University of Huddersfield były organizatorem letniej szkoły dla doktorantów „Rolling Stock Summer School 2016”. Inicjatorami wydarzenia byli prof. dr hab. inż. Marek Sitarz, prof. Stefano Bruni oraz prof. Simon Iwnicki.

Była to czwarta edycja wydarzenia, w której uczestniczyło ponad 20 doktorantów z całego świata, zajmujących się w ramach swoich prac badawczych zagadnieniami z obszaru transportu szynowego.

 

Spotkanie dało możliwość wymiany poglądów dotyczących zagadnień związanych m.in. z dynamiką pojazdów szynowych oraz ich budową i eksploatacją. Pozwoliło również nawiązać kontakty z przedstawicielami uczelnii technicznych na całym świecie. Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu z Dąbrowy Górniczej reprezentował doktorant prof. Marka Sitarza - mgr inż. Wojciech Gamon.

 

Rolling Stock Summer School to również możliwość spotkania oraz uczestniczenia w wykładach wybitnych specjalistów oraz autorytetów z zakresu branży kolejowej. Wyniki swoich badań przedstawili m.in.:

  • Prof. Stefano Bruni – Politechnico di Milano
  • Prof. Simon Iwnicki – University of Huddersfield
  • Prof. Mats Berg – KTH Royal Institute of Technology
  • Prof. Daniel Cadet - Alstom
  • Prof. Jerzy Piotrowski – Politechnika Warszawska
  • Prof. Oldrich Polach – Bombardier Transportation
  • Prof. Jordi Vinolas – Universidad Nebrija

 

Następna edycja Letniej Szkoły dla Doktorantów odbędzie się w 2018 roku. Już teraz wszystkich zainteresowanych serdecznie na nią zapraszamy.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy