Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Seniorzy zainaugurowali kolejny rok akademicki UTW

W czwartek 9 października 2014 r. w Audytorium Maximum odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wydarzeniu  uczestniczyło ponad 300 studentów UTW wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Biznesu.

 

 - Uczelnia od lat angażuje się w realizację idei kształcenie ustawicznego. Z radością obserwujemy wciąż rosnące zainteresowanie ofertą WSB dla dzieci, młodzieży, a przede wszystkim seniorów.  Uniwersytet Trzeciego Wieku spełnia swoje zadanie w zakresie ułatwienia osobom starszym nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych, przyjaźni. Uczestnictwo w zajęciach motywuje do aktywności fizycznej, zaspokaja potrzebę kształcenia. UTW to forma utrzymywania więzi towarzyskich i pożyteczny sposób wypełnienia wolnego czasu - mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Podczas uroczystości wykład pt. „Blaski i cienie jesieni życia – jak znaleźć sens i cel istnienia”, wygłosił ks. dr Paweł Sobierajski – tenor, duszpasterz i wykładowca akademicki, doktor nauk pedagogiczno-teologicznych, doktor sztuk muzycznych, psycholog muzyki.

 

Wydarzenie uświetnił koncert Tria Akordeonowego z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

W roku akademickim 2014/2015 zajęcia dla seniorów rozpoczną się 9 Uniwersytetach Trzeciego Wieku na terenie woj. śląskiego, które powstały z inicjatywy WSB i pod merytorycznym patronatem Uczelni (m.in. w Bobrownikach, Czeladzi, Mierzęcicach, Ogrodzieńcu i Zawierciu).

 

Zobacz szczegółowe informacje na temat działalności UTW, harmonogramu zajęć i warsztatów

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy