Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych

Istota projektu, czyli co to jest Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych

 

Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2013 r. Współorganizatorami inicjatywy są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (www.wsb.edu.pl), Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Siemianowickie Centrum Kultury Park Tradycji oraz Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o. Patronem honorowym Uniwersytetu jest Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. 

 

Cel: Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 6-12 lat; rozbudzenie aktywności poznawczej; przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki. 


Adresaci: Wykłady i warsztaty w ramach Siemianowickiego Uniwersytety Najmłodszych skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Drzwi Uniwersytetu stoją otworem dla wszystkich dzieci ciekawych świata, niebojących się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości. 

 

Partnerzy: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Siemianowickie Centrum Kultury Park Tradycji oraz Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.

 

Forma: Zajęcia w ramach Uniwersytetu odbywają się w formie wykładów i warsztatów W każdym roku akademickim odbywa się minimum 10 interaktywnych wykładów. Dla zainteresowanych organizowane są fakultatywne warsztaty praktyczne, w których uczestniczą małe, 15-20 osobowe grupy. Wszystkie zagadnienia prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań. 

 

Tematyka: Wszystkie dziedziny nauki prezentowane w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Celem tak zróżnicowanego programu jest pokazanie dzieciom rozmaitych dziedzin wiedzy, również tych, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające. 

 

Indeks i dyplom: Każdy student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera zaliczenia z zajęć. Na zakończenie roku akademickiego Studenci nagradzani są dyplomami.

 

 

Patron Honorowy:


LOGO

 

 

 

Gospodarz Spotkań:

 

 

Partner:


Aqua Sprint 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji