Słowo od organizatorów

W dniach 19-21 marca 2013 po raz piąty Cieszyński Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w Festiwalu Nauki. Jest to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane nie tylko do przedstawicieli świata nauki, ale przede wszystkim uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców, zarówno Cieszyna, jak i  całego województwa śląskiego.

 

Ideą przyświecającą Festiwalowi jest szeroko pojęta promocja i upowszechnianie osiągnięć naukowych w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego. W tym  celu do  udziału w  Festiwalu zapraszamy  wybitnych  przedstawicieli świata  nauki, aktywnie współpracujemy również z Radą Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk.

 

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu poznają Państwo m.in. „średniowieczny komputer”, proces konstrukcji własnego robota, pojęcie nieświadomości, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczne wskazówki, jak realizować ambitne zadania i dążyć do obranego celu.  Całość Festiwalu zakończymy turniejem piłki nożnej halowej.

 

Jestem przekonany, że nasza inicjatywa i tym razem spotka się z Państwa uznaniem. Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne. Serdecznie zapraszam w imieniu Cieszyńskiego Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz wszystkich wykładowców, patronów i partnerów.

 

Łukasz Wróblewski

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

 

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Cieszynie w 2009 r. zainicjowała w Cieszynie popularno-naukowe przedsięwzięcie pod nazwal Nauki.

Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i adresowany jest do wszystkich osób, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy, umiejętności, poznawaniem najnowszych odkryć i wyników badań naukowych czy - ogólnie rzecz ujmując - wszechstronnym rozwojem własnym. Zamierzeniem organizatorów jest, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Dlatego przedsięwzięcie ma na celu przybliżenie jego uczestnikom różnych dziedzin nauki, problemów, które nauka rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną. Celem festiwalu jest też przedstawienie postępu nauki w różnych dyscyplinach oraz zaprezentowanie nowych kierunków, w jakich się rozwija.

Co roku honorowy Patronat nad inicjatywą obejmują prestiżowe instytucje, m.in. Minister Nauki i szkolnictwa Wyższego, Prezes Polskiej Akademii Nauk, Prezes Polskiej Akademii Umiejętności, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W tym roku Festiwal Nauki w Cieszynie trwa 3 dni, w ramach których zapraszam Państwa do udziału w wykładach, warsztatach oraz imprezach sportowych.

 

Zdzisława Dacko – Pikiewicz

Rektor

Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Od 19 do 21 marca w Cieszynie odbędzie się V Festiwal Nauki realizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Cieszynie we współpracy z Urzędem Miejskim w Cieszynie. Festiwal Nauki to pewnego rodzaju „pigułka edukacyjna”, dzięki której w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, uczestniczyć w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria oraz brać udział w warsztatach. Do udziału w przedsięwzięciu w charakterze prelegentów zapraszani są wykładowcy, dziennikarze oraz pasjonaci nauki z całego kraju.

W ramach V już Festiwalu Nauki w Cieszynie zapraszam Państwa do udziału w interesujących wykładach, m.in. z matematyki o wzorach Cardano, dźwięków Dalekiego Wschodu, teorii gier w życiu społecznym ,polityce i ekonomii, Uczestnicy Festiwalu będą mogli poznać tajemnice Al.-Kaidy, dowiedzą się, czym jest nieświadomość, jakie znaczenie dla naszego zdrowa mają dźwięki i jak marzenia mogą stać się pierwszym krokiem do sukcesu. Ponadto zapraszamy do udziału w warsztatach na temat pierwszej pomocy oraz turnieju piłki nożnej. Poprzednie edycje tego projektu pokazały, że współczesna nauka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta oraz całego Podbeskidzia.

Wierzę, że piąta edycja Festiwalu Nauki w Cieszynie, podobnie jak w latach minionych, będzie doskonalą okazją do poznania wielu ciekawostek i osiągnięć ze świata nauki. Zachęcam wszystkich do udziału w tej cennej inicjatywie!

 

Mieczysław Szczurek

Burmistrz Miasta Cieszyna 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji