Słowo od organizatorów

W dniach 26-28 marca 2014 r. po raz szósty Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w Festiwalu Nauki. Jest to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane nie tylko do przedstawicieli świata nauki, ale przede wszystkim uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców, zarówno Cieszyna, jak i  całego województwa śląskiego.

 

Ideą przyświecającą Festiwalowi jest szeroko pojęta promocja i upowszechnianie osiągnięć naukowych w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego. W tym celu do udziału w Festiwalu zapraszamy wybitnych  przedstawicieli świata  nauki, aktywnie współpracujemy również z Radą Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk.

 

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu poznają Państwo m.in. historię wykopalisk na Górnym Śląsku i odkrycia szczątków śląskiego dinozaura, dzieje niezwykłego regionu – Ziemi Cieszyńskiej oraz tajemnice skutecznej autoprezentacji. Wraz z naszymi gośćmi odpowiemy na pytanie czy muzyka na pewno łagodzi obyczaje, a także gdzie szukać bezpiecznych źródeł pozyskiwania kapitału.

 

Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszą dwie wystawy: fotograficzna – prezentująca kosowskie miasto widziane oczami reportera oraz naukowa – prezentująca przyrządy astronawigacyjne. Festiwal zakończymy turniejem piłki halowej.

 

Jestem przekonany, że nasza inicjatywa i tym razem spotka się z Państwa uznaniem. Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne. Serdecznie zapraszam w imieniu Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz wszystkich wykładowców, patronów i partnerów.

 

Łukasz Wróblewski

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

 

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w 2009 r. zainicjowała w Cieszynie popularno-naukowe przedsięwzięcie pod nazwą Festiwal Nauki.

 

Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i adresowany jest do wszystkich osób, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy, umiejętności, poznawaniem najnowszych odkryć i wyników badań naukowych czy – ogólnie rzecz ujmując – wszechstronnym rozwojem własnym. Zamierzeniem organizatorów jest, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Dlatego przedsięwzięcie ma na celu przybliżenie jego uczestnikom różnych dziedzin nauki, problemów, które nauka rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną. Celem festiwalu jest też przedstawienie postępu nauki w różnych dyscyplinach oraz zaprezentowanie nowych kierunków, w jakich się rozwija.

 

Co roku honorowy Patronat nad inicjatywą obejmują prestiżowe instytucje, m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Polskiej Akademii Nauk, Prezes Polskiej Akademii Umiejętności, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W tym roku Festiwal Nauki w Cieszynie trwa 3 dni, w ramach których zapraszam Państwa do udziału w wykładach, warsztatach oraz imprezach sportowych.

 

prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz

Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji