Słowo od organizatorów

prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz
Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
 

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uczelnia 20-letnią tradycją, dostrzegając ogromną wagę popularyzowania nauki, jej osiągnięć, wprowadzania nauki do codziennego życia publicznego, w 2009 roku zainicjowała w Cieszynie przedsięwzięcie popularno-naukowe pod nazwą Festiwal Nauki.

Najważniejszy cel, jaki realizowany jest w ramach przedsięwzięcia, to przełamywanie hermetycznego języka i środowiska nauki, pokazanie, że nauka może być przyjemna, pożyteczna, zrozumiała i dostępna dla każdego, jeśli tylko zostanie podana w odpowiedni sposób.

Dzięki temu inicjatywa co roku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem władz miasta, mieszkańców, studentów, nauczycieli oraz uczniów szkół z terenu powiatu cieszyńskiego. 

Podczas licznych wykładów, warsztatów, spotkań z wybitnymi przedstawicielami nauki, organizowanych w ramach 3-dniowego festiwalu, w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie gości kilka tysięcy uczestników.

 

Z roku na rok rośnie liczba instytucji aktywnie zaangażowanych w organizację Festiwalu, zarówno patronów honorowych, medialnych, jak i partnerów. Uczelnia aktywnie współpracuje z Radą Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk. W ramach VII Festiwalu Nauki zapraszam Państwa do uczestnictwa w wielu spotkaniach festiwalowych. 

Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne.

 

dr inż. Łukasz Wróblewski

Dziekan Wydziały Zamiejscowego w Cieszynie

 

 

W dniach 24-26 marca 2015 roku po raz siódmy Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w Festiwalu Nauki. Jest to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane nie tylko do przedstawicieli świata nauki, ale przede wszystkim uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców, zarówno Cieszyna, jak i sąsiednich miast i powiatów.

 

Ideą przyświecającą Festiwalowi jest szeroko pojęta promocja i upowszechnianie osiągnięć naukowych w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego.

Jestem przekonany, że nasza inicjatywa i tym razem spotka się z Państwa uznaniem. Serdecznie zapraszam  w imieniu Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz wszystkich wykładowców, patronów i partnerów do zapoznania się z Programem i do udziału w kolejnych wydarzeniach. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji