Spełniamy "Marzenia o lataniu"! Zapraszamy na cykl warsztatów

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na cykl warsztatów pt. "Marzenia o lataniu", które odbędą się w lutym 2017 roku.

Zajęcia skierowane są do dzieci z minimum trzeciej klasy szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci przybliżą sobie podstawi wiedzy z zakresu m.in. fizyki i aerodynamki dotyczącą samolotów i innych maszyn latających. Podczas zajęć studenci wiedzę teoretyczną będą sprawdzać na budowanych przez siebie modelach samolotów. 

Opis zajęć:


1 spotkanie: "Jak latają maszyny ?"- dzieci dowiedzą się, jak lata samolot oraz dron. Pomoce multimedialne oraz modele samolotów i dronów pomogą im zrozumieć fizyczne podstawy lotu. Studenci odpowiedzą sobie na pytania: „Jak zbudować latający model samolotu” i "Co mam zrobić aby mój model samolotu doleciał do określonego miejsca ?". Dzieci również stworzą swoje modele samolotów.  Dzięki poznanej wcześniej wiedzy będą wiedziały co zrobić, aby ich model latał tak, jak chcą. Na koniec uczestnicy sprawdzą jak daleko poleci ich własny model samolotu, a może nawet urządzimy mały konkurs długości lotu…

 

2 spotkanie: "Jak są zbudowane maszyny latające?"- na tych zajęciach dzieci dowiedzą się, z jakich materiałów zbudowane są prawdziwe samoloty, a z czego ich modele oraz drony. Pomocami naukowymi będą filmy oraz próbki materiałów, z których robi się modele. Uczestnicy złożą 2 różne modele samolotów. Po ich zbudowaniu, studenci zastanowią się, czym się różnią złożone modele oraz jak materiał, z którego wykonany jest samolot wpływa na jego lot.  
Dzieci dowiedzą się również, jakie urządzenia są potrzebne aby skonstruowania własnego drona. Wszystkie dzieci zobaczą także, iż można naprawić model gdy się zepsuje i jak należy to zrobić.

 

3 spotkanie: "Mały model, wielka sprawa!"- Studenci dowiedzą się, w jaki sposób mogą realizować swoją pasję związaną z lataniem i że każdy może zostać pilotem, jeżeli nie prawdziwego samolotu, to jego modelu. Zobaczą jak wiele jest różnych modeli i jak dużo związanych z nimi konkursów latania. Dzieci będą mogły zobaczyć, dzięki symulatorowi lotu, jaki model będzie odpowiedni dla nich.  
Dowiedzą się również o podstawowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem podczas tworzenia modelu i lotach wśród innych ludzi.

 

Prowadzący:

Monika Paluch- Ferszt, doktorantka w Zakładzie Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań Uniwersytetu Śląskiego, ukończony kurs pedagogiczny, doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami, licealistami, gimnazjalistami oraz dziećmi na  Uniwersytecie Śląskim Dzieci oraz festiwalach nauki. Organizowanie konferencji naukowych i pokazów dydaktycznych. Prywatnie fotograf, modelarz, podróżniczka.

Adam Paluch, projektant, elektronik i informatyk w firmie EX.T., jedyny Polak w międzynarodowym projekcie AutoQuad - projektowanie i wykonanie kontrolera lotu dronem. Doświadczenie dydaktyczne zdobył w trakcie pokazów, warsztatów i wykładów dla młodzieży. Prywatnie modelarz, fotograf, podróżnik.

 

Warunki uczestnictwa:

Grupa może liczyć maksymalnie 16 osób.

 

Koszt udziału w zajęciach: 200zł/cykl (czyli za trzy półtoragodzinne spotkania) Opłatę należy wnieść do 3 dni od rezerwacji miejsca na zajęciach. 

Miejsce zajęć: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, sala 121.

Termin warsztatów: Zajęcia odbędą się we wtorki 7.02, 14.02 i 21.02 2017 roku w godzinach 17.00- 18.30.

Rezerwacja miejsc: proszę wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy: KLINIJ TUTAJ

 

Opłatę należy wnieść do 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca (prosimy o przesyłanie skanu dowodu wpłaty lub informacji o uregulowaniu należności). W przypadku braku wpłaty w terminie 3 dni, kontaktujemy się z Państwem w celu przypomnienia o opłacie, a  następnie do uczestnictwa w zajęciach zapraszane będą dzieci z listy rezerwowej. 

 

 

Dane do przelewu: konto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ING Bank Śląski S.A. o/Dąbrowa Górnicza:

64 1050 1272 1000 0008 0063 3554.

W tytule przelewu należy wpisać: "Marzenia o lataniu, imię i nazwisko Studenta".

Potwierdzenie dokonania opłaty proszę przesłać na adres: agiertler@wsb.edu.pl

 

W przypadku rezygnacji z udziału w danych zajęciach opłata za warsztat nie podlega zwrotowi

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji