Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Spotkanie dotyczące współpracy w ramach konsorcium Progres 3

W dniu 3 czerwca br. odbyło się spotkanie kadry akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowy Górniczej dotyczące partnerskiej współpracy uczelni regionu śląsko-morawskiego, regionu Żyliny oraz województw śląskiego i opolskiego w ramach konsorcjum Progres 3.

Spotkaniu przewodniczył prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki oraz prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych i Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, a także dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju.
W trakcie rozmów zaprezentowano cele i możliwości związane z rozpoczynającym się programem Horizon 2020. Omówiono także perspektywy współpracy w ramach konsorcjum Progres 3 i jego poszczególnych zespołów roboczych.
 
Główną misją powołanego projektu jest nawiązanie współpracy naukowej oraz wspieranie rozwoju innowacji pomiędzy uczelniami regionu śląsko-morawskiego, regionu Żyliny oraz województw śląskiego i opolskiego. Dogodne położenie geograficzne i językowe, sąsiedztwo członków konsorcjum ułatwią bardziej efektywne wykorzystanie zaplecza laboratoryjnego i badawczego uniwersytetów. Działalność konsorcjum będzie dopełnieniem tworzonego na poziomie regionów Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TRITIA.
 
Kolejne spotkanie partnerów przyniosło opracowanie szczegółowego modelu i obszarów dalszej współpracy. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej bierze udział w większości zespołów badawczych. Wśród nich znalazły się m.in.: Międzynarodowe stosunki gospodarcze i społeczne, gospodarka oparta na wiedzy, procesy demograficzne, zarządzanie organizacją, prognozowanie trendów gospodarczych (forsight), ewaluacja zrównoważenia polityk i programów rozwoju, Technologie informacyjno-komunikacyjne, ICT, Wsparcie innowacji w MŚP, a także Medycyna/Zdrowie z uwzględnieniem inżynierii medycznej, biotechnologii, inżynierii materiałowej, informatyki i elektroniki.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy