Informacje

Spotkanie Konsorcjum Edukacyjnego w WSB

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościli przedstawiciele Akademii Leona Koźmińskiego, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz omówienie perspektyw dalszych wspólnych działań, w których istotną rolę odgrywają szkolenia pracowników partnerskich Uczelni.

Inicjatorem spotkania, które odbyło się 3 stycznia 2016 r., było Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, które działa na rzecz upowszechniania wiedzy na temat nowoczesnej edukacji, w tym popularyzacji innowacyjnych teorii kształcenia oraz promowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie metod i form edukacji z zastosowaniem technologii informacyjnych i multimediów. W spotkaniu wzięli udział:

 

Pani Anna Muniak - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Pani Agata Mikołajczak - Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie

dr Justyna Osuch - Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie

Pan Mariusz Łopaciński - Akademia Leona Koźmińskiego

dr Danuta Morańska - Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

  

W szkoleniu, przeprowadzonym przez przedstawicieli Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, uczestniczył dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich oraz pracownicy Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB.  Uczestnicy poznali zastosowanie platformy Knowledge@Work, adresowanej do słuchaczy studiów podyplomowych. Nowa platforma umożliwi określanie poziomu wiedzy i umiejętności poprzez identyfikację kompetencji kluczowych kandydatów na studia, a także wskazanie uniwersalnych umiejętności wymaganych przez pracodawców. Efektem będzie indywidualizacja procesu kształcenia, polegająca na dostosowaniu poziomu i zakresu wiedzy do potrzeb słuchacza, jak również certyfikacja kompetencji po realizacji danego modułu kształcenia lub szkolenia certyfikowanego.

 

Kolejne spotkanie, które poprowadziła przedstawicielka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych objęło zagadnienia, dotyczące podstaw pracy z platformą Nomad - nowoczesnym narzędziem do tworzenia i publikowania MOOCów.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji